به گزارش پارس نیوز ، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی با بیان اینکه با یک اقدام انقلابی و جهادی و با به کارگیری تمام امکانات در پزشکی قانونی علی‌رغم سختی کار در این حوزه ظرف ۴۸ ساعت اجساد حادثه آتش‌سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود توسط متخصصان پزشکی قانونی به طور کامل از طریق انجام آزمایشات ژنتیکی و احراز هویت شناسایی شد، اظهار کرد: با دستور قضایی در تحویل اجساد به خانواده‌ها دستورات لازم صادر شده تاکنون ۲۹ نفر از اجساد به خانواده‌ها بازگردانده و بدون هیچ مشکلی مراسم تشییع و تدفین انجام شد.

وی  افزود: شناسایی تعداد چهار نفر دیگر نیز با پیگیری‌های لازم در حال انجام است و خانواده‌ها با مراجعه به مراجع ذی صلاح نسبت به انجام مراحل کار و تدفین آن‌ها اقدام کنند.

رئیس شورای قضایی گیلان ضمن همدردی با خانواده‌های آسیب دیدگان در این حادثه دلخراش، گفت: دستگاه قضایی در راستای حفظ شأن و کرامت انسانی با هیچ شخصی مماشات نکرده و با پیگیری‌های جدی و مستمر با مقصران این حادثه برخورد قانونی می‌کند.

همچنین به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گیلان حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی در نشست با مسئولان یک شرکت بیمه در استان و شعبه لنگرود، دستور داد حداکثر مساعدت در کمترین زمان با خانواده‌های آسیب دیدگان‌آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود انجام شود.

وی با اشاره به اینکه کمپ ترک اعتیاد لنگرود مسئولیت خود را در قبال حوادث بیمه کرده بود، افزود: با توجه به اینکه همه افراد حادثه دیده تحت بیمه مسئولیت مدنی نبوده بلکه تعداد اندکی از پذیرش شدگان و کارکنان تحت بیمه بودند لذا شرکت بیمه موظف است حداکثر تعهدات بیمه‌ای را در اسرع وقت در حق خانواده متوفیان کارسازی کند.

رئیس کل دادگستری گیلان گفت: دستگاه قضایی از تمام ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیدگان استفاده می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی با اشاره به اینکه پرونده مذکور در دادگستری در حال رسیدگی است، تاکید کرد: با مسببان و متخلفان در این حادثه برخورد سریع و قاطع قانونی می‌شود و نتیجه اقدامات به اطلاع شهروندان خواهد رسید.