به گزارش پارس نیوز به نقل از مهر از هانگژو، کاروان ورزش ایران که با نام «فرزندان ایران» و با شعار «ایمان، ایران، افتخار» و حضور ۲۱۰ ورزشکار در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی به میزبانی چین شرکت کرده است، در روز دوم صاحب ۴۷ مدال طلا، نقره و برنز شد و بعد از چین در جایگاه دوم جدول قرار گرفت.

در سومین روز این بازی‌ها کاروان ورزش ایران در رشته‌های مختلف نماینده خواهد داشت و امیدوار است با درخشش ورزشکارانش تعداد مدال‌های خود را افزایش دهد.

عملکرد ورزشکاران ایران در سومین روز از بازی‌های پاراآسیایی چین در این گزارش تکمیل می‌شود...

روح الله رستمی نایب قهرمان شد 

در مسابقات پاراوزنه برداری و در دسته ۸۰- کیلوگرم مردان، روح الله رستمی با مهار وزنه ۲۳۷ کیلوگرمی در رقابتی تنگاتنگ با حریف چینی موفق به کسب مدال نقره شد. وی در پایان حرکت سوم با مهار ۲۳۷ کیلوگرم به عنوان قهرمانی رسیده بود اما «ژیائوفی گو» از چین که با مهار وزنه ۲۳۶ عملا به مدال نقره رسیده بود، در حرکت چهارم که گویا بتازگی در قانون گنجانده شده، تقاضای وزنه ۲۳۸ کیلوگرمی کرد.رستمی هم در حرکت چهارم وزنه ۲۴۲ را برگزید که در مهار آن ناموفق بود و با مدال نقره به کار خود پایان داد.

سجاد محمدیان آخرین پارادوومیدانی کار مدال آور امروز

در آخرین مسابقه پارادوومیدانی که امروز برگزار شد، سجاد محمدیان در کلاس F۶۳ پرتاب وزنه به رقابت با حریفانش پرداخت و در پایان به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره دست یافت. محمدیان در این رقابت وزنه را به طول ۱۴ متر و ۲۷ سانتی متر پرتاب کرد.

پایان طلایی پاراتکواندوکاران با قهرمانی حق شناس

حامد حق شناس در مبارزه نهایی وزن ۸۰+ کیلوگرم مسابقات پاراتکواندو به مصاف «نیشان عمرلی» از قزاقستان رفت و به برتری ۳۰ به ۱۱ رسید و صاحب مدال طلا شد. با این مدال  تیم ملی ۱۰ نفره پاراتکواندو با چهار طلا، سه نقره و سه برنز به کار خود در این دوره از بازیها پایان داد. 

لیلا میرزایی، بانوی نقره ای پاراتکواندو

لیلا میرزایی در فینال وزن ۶۵+ کیلوگرم مسابقات پاراتکواندو مقابل «نایمووا» از ازبکستان ۱۶ به صفر باخت و به نشان نقره بسنده کرد. 

پایان خوش پاراجودو با طلای وحید نوری

فینال وزن ۹۰+ کیلوگرم در کلاس J۲ به عنوان آخرین رقابت رشته پاراجودو در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برگزار شد. در این مرحله وحید نوری که طلای بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا، مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ و پارالمپیک توکیو را در کارنامه دارد، در مبارزه مقابل «علاودین جوراکولوف» از ازبکستان پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد

سومین مدال نقره پاراتکواندو به نام علیرضا بخت شد

علیرضا بخت تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم ایران در مبارزه نهایی برابر «جئونگ هان» از کره جنوبی ۱۴ به ۹ باخت و به مدال نقره دست یافت. وی در مبارزه نخست «لی وی» از چین را ۱۰ بر یک شکست داد و سپس با پیروزی ۱۳ بر ۵ مقابل «توشتمیروف» از ازبکستان به فینال صعود کرد.

طلای پرتاب وزنه برای یاسین خسروی

در فینال رقابت های پرتاب وزنه که در کلاس F۵۷ برگزار شد، یاسین خسروی به رقابت با حریفان خود پرداخت و با پرتابی به طول ۱۶ متر ضمن کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی، رکورد بازیهای پاراآسیایی را نیز شکست.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد

علی نوایی در پاراجودو مدال برنز گرفت

علی نوایی ملی‌پوش پاراجودو ایران در وزن ۹۰+ کیلوگرم کلاس J۱ در دیدار رده‌بندی مقابل «عزیزبک نورمومینوف» از ازبکستان قرار گرفت و این حریف را ایپون کرد تا صاحب مدال برنز شود.نوایی پیش از این دو برد مقابل نمایندگان کره جنوبی و هند و یک شکست مقابل نماینده چین بدست آورده بود.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد

کسب بیستمین مدال طلا با قهرمانی جوانمردی در پرتاب وزنه

در جریان رقابت های پارادوومیدانی در ماده وزنه در کلاس F۳۵ سیدعلی اصغر جوانمردی بهترین پرتاب خود را به طول ۱۶ متر و ۱۷ سانتیمتر پرتاب کرد و به مدال طلای این ماده دست پیدا کرد. این بیستمین مدال طلا کاروان ایران به حساب می آید.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد

ناکامی پاراوزنه بردار ایران از کسب مدال

در چارچوب مسابقات پاراوزنه برداری بازی های پاراآسیایی، نادر مرادی در دسته ۷۲ -کیلوگرم امروز چهارشنبه ابتدا وزنه ۲۰۳ کیلوگرم را بالای سر برد اما در دو تلاش دیگر برای مهار وزنه های ۲۰۸ و ۲۰۹ کیلوگرمی ناکام ماند.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد

تیم ملی فوتبال نابینایان نزدیک تر به قهرمانی

ملی‌پوشان فوتبال نابینایان امروز برای برگزاری سومین دیدار خود به مصاف هند رفتند و توانستند ۳ بر صفر پیروز شوند تا یک قدم دیگر به سمت قهرمانی بردارند. تیم ملی فوتبال نابینایان که در بازی اول با ژاپن به تساوی رسید و روز گذشته تایلند را شکست داد، فردا به مصاف مالزی می رود.

میلاد رمضانی در پارادوومیدانی برنز گرفت

در جریان رقابت های پارادوومیدانی و دو ۴۰۰ متر مردان، رمضانی در فینال کلاس T۲۰ به رقابت با حریفان خود پرداخت و در شرایطی که بخش زیادی از مسابقه را پیش بود، در مترهای آخر توانش را از دست داد و با زمان ۵۰.۴۳ در رده چهارم ایستاد اما پس از بررسی داوران و تایید خطای ملی پوش اندونزی، میلاد رمضانی به عنوان نفر سوم و دارنده مدال برنز معرفی شد.

شکست تیم ملی گلبال بانوان برابر تایلند

تیم ملی گلبال بانوان ایران امروز در سومین بازی خود در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برابر تایلند با نتیجه ۶ به ۲ مغلوب شد.این تیم که در دو بازی قبلی خود مغلوب کره جنوبی و چین شده بود با شکست برابر تایلند در رده آخر گروه قرار گرفت. تیم ایران روز پنجشنبه در آخرین دیدار مرحله گروهی به مصاف ژاپن می رود.

جانفشان در پاراتنیس روی میز برنز گرفت

در جریان رقابت های پاراتنیس روی میز، حسن جانفشان در کلاس ۲ که به دیدار نیمه نهایی بخش انفرادی راه یافته بود، مقابل حریفی از کره جنوبی قرار گرفت و این بازی را با نتیجه سه بر صفر واگذار کرد. جانفشان که به واسطه صعود به نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کرده بود با شکست برابر نماینده کره جنوبی و ناکامی از صعود به فینال به این مدال بسنده کرد.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد

شکست تیم ملی والیبال نشسته برابر مدافع قهرمانی

تیم ملی والیبال نشسته بانوان امروز برای برگزاری سومین دیدار خود به مصاف چین مدافع عنوان قهرمانی رفت و با نتیجه ۳ به صفر متحمل شکست شد. بانوان ملی پوش والیبال نشسته ایران روز چهارشنبه برای برگزاری چهارمین دیدار گروهی به مصاف ژاپن می روند.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد

صعود تیم ملی بسکتبال با ویلچر به مرحله نیمه نهایی

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران چهارمین دیدار خود در بازی های پاراآسیایی را با برتری برابر تایلند که هدایت آن را مازیار میرعظیمی بر عهده داشت به پایان رساند و با ثبت چهارمین برد متوالی به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ژاپن حریف ایران در این مرحله است. دیدار ایران و ژاپن فردا برگزار خواهد شد.

تیم دوبل کامپوند صاحب مدال برنز شد

تیم دوبل کامپوند بانوان با ترکیب مریم یاورپور و فرزانه عسگری در نیمه‌نهایی به مصاف تیم چین رفت و با نتیجه ۱۵۱ بر ۱۴۹ شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند. تیم ایران برای کسب مدال برنز در مصاف با کره جنوبی ۱۵۱ بر ۱۳۸ به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد

محمدیان با مدال برنز تاریخ سازی کرد

مهدیه محمدیان در رقابت های پاراوزنه برداری چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی موفق به کسب مدال برنز شد. وی در دسته ۵۵ -کیلوگرم با مهار وزنه ۱۰۵ کیلوگرمی به مدال برنز رسید. این نخستین مدال تاریخ پاراوزنه برداری بانوان در بازی های پارا آسیایی است.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد محمدیان با مدال برنز تاریخ ساز شد

ادامه دیدارهای تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان برای مدال برنز

تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان پنجمین دیدار خود در بازی های پاراآسیایی را امروز برابر چین برگزار کرد و با نتیجه ۷۵ به ۲۷ متحمل شکست شد. تا پیش از دیدار امروز، تیم ملی ایران موفق به کسب دو پیروزی برابر لائوس و کامبوج شد و نتیجه دیدار برابر ژاپن و تایلند را هم واگذار کرد. تیم ملی ایران با توجه به نتایج کسب شده فردا برای کسب عنوان سومی و مدال برنز به مصاف تایلند خواهد رفت.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد

تیم دوبل ریکرو مردان ایران طلایی شد

تیم دوبل ریکرو مردان پارا تیراندازی با کمان ایران با پیروزی ۵ بر ۳ مقابل چین مدال طلای بازی های پارا آسیایی هانگژو را به ارمغان آورد. تیم ایران متشکل از محمدرضا عرب عامری و غلامرضا رحیمی تیم چین میزبان را که از حمایت قابل توجه تماشاگران هم بهره می برد، با نتیجه ۵-۳ شکست داد تا اولین طلای پاراتیراندازی با کمان ایران در این رقابت ها به ثبت برسد.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد تیم دوبل ریکرو مردان ایران طلایی شد

هرمز صیدی به مدال نقره رسید

در ادامه رقابتهای پارادوومیدانی چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی که از صبح امروز چهارشنبه در ورزشگاه مرکزی شهر هانگژو چین آغاز شده است، مسابقات پرتاب نیزه کلاس F۳۷ برگزار شد. در پایان این رقابت هرمز صیدی بعد از ورزشکاری از هند به عنوان دوم رسید و مدال نقره این رشته در بازیهای پاراآسیایی را از آن خود کرد.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد هرمز صیدی مرد نقره ای پارادوومیدانی ایران

مسجدی به مدال طلا رسید/ مختاری به مدال نقره رسید

در پایان رقابتهای پرتاب وزنه رشید مسجدی عنوان قهرمانی و مدال طلا را از آن خود کرد. مسجدی روز گذشته یک مدال برنز برای ایران به ارمغان آورده بود. علیرضا مختاری دیگر ملی پوش ایران در پرتاب وزنه به عنوان دوم و مدال نقره رسید. مختاری پیش از این یک مدال طلا برای کاروان ورزش ایران به ارمغان آورده بود. در این بخش اسدالله عظیمی به عنوان چهارمی دست پیدا کرد و نتوانست به مدال برسد.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد رشید مسجدی مرد طلایی پارادوومیدانی ایران

«کبگ زن» مدال برنز را بر گردن آویخت

ملی پوش بانوی ایران مدال برنز رقابتهای پرتاب وزنه کلاس F۶۴ بازیهای پاراآسیایی را به خود اختصاص داد. در فینال این رقابت ها لیلا کبگ زن با پرتابی به طول ۱۰ متر به عنوان سوم و مدال برنز این دوره از بازیها دست پیدا کرد. سعیده عبداللهی دیگر ملی پوش ایران در این ماده با پرتاب وزنه به طول ۹ متر و ۷۱ سانتیمتر به عنوان چهارم رسید.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد لیلا کبگ زن دارنده مدال برنز بازیهای پاراآسیایی

علیرضا زارع چراغ اول طلایی هایی را روشن کرد

ملی پوش پارادوومیدانی ایران در ماده ۲۰۰ متر زودتر از رقیبانش از خط پایان عبور کرد و به مدال طلای بازیهای پاراآسیایی دست پیدا کرد. در رقابت فینال ماده ۲۰۰ متر مردان در کلاس T۳۵ برگزار شد و علیرضا زارع به مدال طلا دست پیدا کرد. زارع در این رقابت با ثبت زمان ۲۵.۵۱ زودتر از دیگر رقبا از خط پایان عبور کرد و مدال طلای این رشته را به گردن آویخت.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد علیرضا زارع مرد طلایی پارادوومیدانی ایران

تیم دوبل ریکرو ایران به مدال نقره رسید

در دیدار فینال مسابقات دوبل پاراتیروکمان در بخش ریکرو تیم ایران با ترکیب زهرا نعمتی و سمیه رحیمی در یک رقابت مهیج و نزدیک در تیر طلایی با نتیجه ۵ بر۴ مقابل میزبان این دوره از رقابت ها مغلوب شد و به مدال نقره این رقابت‌ها دست یافت.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد تیم دوبل پاراتیروکمان بانوان ایران

مرادی به مدال نقره دست پیدا کرد

رقابتهای پارادوومیدانی چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی از صبح امروز چهارشنبه در ورزشگاه مرکزی شهر هانگژو آغاز شد که در فینال مسابقات پرش طول کلاس T۱۳ مهدی مرادی با ثبت رکورد ۶.۲۲ عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره این دوره از بازی‌ها را از آن خود کرد.

دومین مدال حبیبی نقره شد

در فینال مسابقات پرتاب وزنه F۳۲ رقابتهای پارادوومیدانی پرستو حبیبی به رقابت با حریفانش پرداخت و با پرتابی به طول ۵.۴۹ به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره دست پیدا کرد. پرستو حبیبی پیش از این یک مدال طلا را به خود اختصاص داده بود و این دومین مدال او در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی به شمار می‌رود.

کاروان ورزش ایران از مرز ۲۰ طلا گذشت/پارادوومیدانی مدال‌باران شد پرستو حبیبی دارنده یک مدال طلا و یک نقره بازیهای پاراآسیایی

مدال آوران ایران در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی:

مدال طلا

۱- امیرحسین علی‌پور (پارادوومیدانی - پرتاب وزنه کلاس F۱۱)

۲- سعید حسین پور (پاراقایقرانی - پاراکانو)

۳- امان الله پاپی (پارادوومیدانی - پرتاب نیزه)

۴- میثم بنی طبا (پاراجودو)

۵- الناز دارابیان (پارادوومیدانی - پرتاب دیسک)

۶- سینا ضیغمی نژاد (پاراشنا - ۱۰۰ متر قورباغه)

۷- علیرضا مختاری (پارادوومیدانی - پرتاب دیسک)

۸- سینا ضیغمی (پاراشنا - ۵۰ متر آزاد)

۹ - الهام صالحی - (پاراپرتاب وزنه)

۱۰ - مهرداد مرادی (پارادوومیدانی)

۱۱ - اسلام جاهدی (پاراقایقرانی)

۱۲ - پرستو حبیبی (پارادوومیدانی)

۱۳- علی پیروج (پارادوومیدانی - پرتاب نیزه)

۱۴- فائزه احمدی (پاراتیراندازی - تپانچه ۱۰ متر)

۱۵- رزا ابراهیمی (پاراتکواندو)

۱۶- مهدی پوررهنما (پاراتکواندو)

۱۷ - علیرضا زارع (پارادوومیدانی - ۲۰۰ متر)

۱۸ - رشید مسجدی (پارادوومیدانی - پرتاب وزنه)

۱۹ - تیم دوبل ریکرو مردان(پاراتیروکمان)

۲۰- سیدعلی اصغر جوانمردی (پارادوومیدانی - پرتاب نیزه)

۲۱- یاسین خسروی (پارادوومیدانی - پرتاب وزنه)

۲۲- وحید نوری (پاراجودو)

۲۳- حامد حق شناس (پاراتکواندو)

مدال نقره

۱- مهدی اولاد (پارادوومیدانی - پرتاب وزنه کلاس F۱۱)

۲- رضا حاتمی (پارادوومیدانی - دو چهار در صد متر)

۳- وحید علی نجمی (پارادوومیدانی - دو صد متر)

۴- حنان کعب امیر (پارادوومیدانی - پرتاب دیسک)

۵- شاهین ایزدیار (پاراشنا - ۱۰۰ متر قورباغه)

۶- اسدالله عظیمی (پارادوومیدانی - پرتاب دیسک)

۷- شاهین ایزدیار (پاراشنا - ۵۰ متر آزاد)

۸- محمدحسین کریمی (پاراشنا - ۱۰۰ متر کرال پشت)

۹ - شهلا بهروزی راد (کانو کلاس kl۳)

۱۰ - صادق بیت سیاح (پرتاب نیزه)

۱۱- محسن بختیار (پاراوزنه برداری)

۱۲ - امیر خسروانی (پرش طول - پارادوومیدانی)

۱۳- سجاد نیک پرست (پارادوومیدانی - پرتاب نیزه)

۱۴- ساره جوانمردی (پاراتیراندازی - تپانچه ۱۰ متر)

۱۵- سعید صادقیان پور (پاراتکواندو)

۱۶- موسی غلامی (پاراجودو)

۱۷- رومینا چمسورکی (پاراتکواندو)

۱۸- امیر جعفری (پاراوزنه برداری)

۱۹- سینا ضیغمی نژاد (پاراشنا - ۲۰۰ متر مختلط انفرادی)

۲۰ - پرستو حبیبی (پارادوومیدانی - پرتاب وزنه)

۲۱ - مهدی مرادی (پارادوومیدانی - پرش طول)

۲۲- زهرا نعمتی و سمیه رحیمی (تیم دوبل ریکرو)

۲۳- علیرضا مختاری (پارادوومیدانی - پرتاب وزنه)

۲۴ - هرمز صیدی (پارادوومیدانی - پرتاب نیزه)

۲۵- علیرضا بخت (پاراتکواندو)

۲۶- لیلا میرزایی (پاراتکواندو)

۲۷- روح الله رستمی (پاراوزنه برداری)

۲۸-سجاد محمدیان (پارادوومیدانی - پرتاب وزنه)

مدال برنز

۱- سارا عبدالملکی (پاراقایقرانی - کایاک)

۲- مریم عبدالله پور (پاراتکواندو)

۳- نرگس جوادی (پاراتکواندو)

۴- مهدیه سادات حسینی (پاراتکواندو)

۵- سعید کوهکن (پاراجودو)

۶- شید مسجدی (پارادوومیدانی - پرتاب دیسک)

۷ - رؤیا سلطانی (کانو کلاس kl۲)

۸- سیدیوسف یوسفی (پاراوزنه برداری)

۹- محمد دلیر (پارادوچرخه سواری - تایم تریل)

۱۰- مهدی برچلو (پاراجودو)

۱۱- شاهین ایزدیار (پاراشنا - ۲۰۰ متر مختلط انفرادی)

۱۲ - محمدحسین کریمی (پاراشنا پروانه)

۱۳- مریم یاورپور و فرزانه عسگری (پاراتیروکمان - تیم دوبل کامپوند بانوان)

۱۴- مهدیه محمدیان (پاراوزنه برداری)

۱۵- حسن جانفشانی (پاراتنیس روی میز)

۱۶- میلاد رمضانی (پارادوومیدانی - دو ۴۰۰ متر)

۱۷- علی نوایی (پاراجودو)