الهویردی دهقانی، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز، با اشاره به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو اظهار داشت: دولت باید موضوع واردات خودروهای نو و کارکرده را با جدیت پیگیری کند،  زیرا در صورت تحقق این مهم بازار رقابتی می‌شود و دیگر نیازی به ورود شورای رقابت برای تعیین قیمت نیست؛ رئیس جمهور باید به این موضوع ورود کند و آئین‌نامه مربوط به واردات خودروهای کارکرده را هرچه سریعتر تعیین تکلیف کند.

وی ادامه داد: مجلس بیش از یک سال است که مجوز واردات خودرو را صادر کرده و اجرایی شدن این موضوع به تدوین و تصویب آئین نامه نیاز دارد . در صورت بی‌توجهی به این مهم مردم، نارضایتی مردم از کیفیت و قیمت خودرو بیشتر می‌شود.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودورسازان با بهانه‌هایی مانند افزودن چند حروف انگلیسی به نام خودروهای قبلی نباید به دنبال افزایش قیمت خودرو باشند، اضافه کرد: در شرایطی که قانون نادیده گرفته می‌شود و به تنظیم بازار از طریق واردات بی‌توجهی می‌شود، خودروسازان نیز به سراغ تغییرات ظاهری و افزودن برخی آپشن‌های جزئی می‌روند.

دهقانی تصریح کرد: خودروسازان به جای اینکه به دنبال ارتقای کیفیت و کاهش هزینه‌های قیمت تمام شده تولید باشند به دنبال افزایش قیمت خودرو با بهانه‌های مختلف  هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: درصورت تداوم این روند، کمیسیون با برگزاری جلسه فوق العاده به بررسی این موضوع می‌پردازد تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.