به گزارش پارس نیوز به نقل از صدا و سیما،  مهرداد بذرپاش در بازدید از پایانه مرزی مهران گفت: با تصمیم سازمان راهداری، از فردا بلیت‌های اتوبوس به سمت مرز‌های غربی کشور برای زائران اربعین با کاهش ۲۵ درصدی عرضه می‌شود.

وی افزود: در تلاش هستیم تا برگشت زائران را نیز همانند عملیات رفت آن‌ها مدیریت کنیم تا با کاهش ناوگان حمل و نقل مواجه نشویم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه همه ظرفیت‌های سازمان راهداری را به کار گرفته ایم افزود: از بخش زیادی از اتوبوس‌های سراسر کشور تقاضا کردیم تا به پایانه‌های مرز‌های غربی بویژه پایانه مرزی مهران برای هرچه سریعتر و روانتر جابجا کردن مسافران بیایند.

بذرپاش پایانه مرزی مهران را پرتردد‌ترین پایانه مرزی کشور خواند و گفت: تا امروز حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از این پایانه وارد یا خارج شده اند یعنی نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از کشور خارج و بیش از ۶۰۰ هزار نفر وارد کشور شده اند.

وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا همه ظرفیت‌ها را در پایانه‌های غربی کشور فراهم سازیم افزود: چهار بانده شدن کل مسیر ایلام به مهران و نیز چهار خطه شدن ۱۱۵ کیلومتر از مسیر اهواز - چذابه از جمله این اقدامات است.

وزیر راه و شهرسازی کاهش چشمگیر زمان ترافیک را از دیگر نتایج اقدامات صورت گرفته در پایانه‌های مرزی کشور عنوان کرد و افزود: از هموطنانی که با خودرو‌های خود به مرز‌ها مراجعه کرده اند تقاضا دارم در بازگشت به شهر خود، به اندازه ظرفیت خالی خودرو‌های شخصی خود، دیگر هموطنان را تا نزدیکترین مقصد ممکن جابجا کنند تا کمک اساسی به ناوگان حمل و نقل عمومی کرده باشند.