به گزارش پارس نیوز به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی امروز در حاشیه نمایشگاه «روایت خدمت» دولت سیزدهم در جمع خبرنگاران گفت: وزارت نیرو از ابتدای دولت سیزدهم، اقدام‌های متعددی برای تامین برق پایدار انجام داده است.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه حدود دو میلیون به مشترکین برق اضافه شده و در حال حاضر تعداد مشترکان برق به ۴۰ میلیون رسیده است گفت: ۲۵ هزار مگاولت آمپر به ظرفیت پست‌های انتقال و فوق توزیع و ۴۰۰۰ کیلومتر خط انتقال و فوق توزیع به ظرفیت شبکه سراسری برق کشور اضافه شده است.

وی افزود: از ابتدای دولت مردمی ۸۷۲۰ مگاولت آمپر به ظرفیت ترانسفورماتورهای بخش توزیع اضافه شده و در این مدت ۹۱۸ روستا از نعمت برق برق برخوردار شدند.

او ادامه داد: سال گذشته و امسال در بخش‌های خانگی، تجاری، اداری و صنایع کوچک و کارگاه‌های صنعتی هیچگونه محدودیتی اعمال نشده است، ضمن آنکه بخش صنعت با رشد بیش از هشت درصدی نسبت به سال قبل تامین برق روبه‌رو شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: امسال در مقایسه با سال گذشته برای حدود ۳۰۰ مشترک صنعتی هشت درصد انرژی بیشتری تامین شد که این رقم در مقایسه با سال ۱۴۰۰، ۲۶ درصد افزایش داشت.