به گزارش پارس نیوز به نقل از مهر، دیدار فینال مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا بین تیم های ملی ایران و ژاپن از ساعت ۱۸ امروز شنبه (۴ شهریور) در سالن غدیر ارومیه برگزار شد. 

بهروز عطایی سرمربی تیم، محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، امین اسماعیل‌نژاد، محمد طاهر وادی و محمدرضا حضرت پور را به میدان فرستاد.

ست اول؛ ۲۵ به ۲۰ به سود ژاپن

اولین امتیاز در شرایطی برای تیم ژاپن ثبت شد که توپ یک رفت و برگشت جذاب بین هر دو تیم داشت. هواداران ارومیه‌ای با هر توپ به شدت بازیکنان والیبال ایران را تشویق می‌کردند. در ست اول هر دو تیم بازی پایاپای ارائه دادند. هواداران با سوت‌های بی‌امان و تشویق‌های مکرر یار هفتم ملی‌پوشان والیبال شده بودند.

اولین وقت استراحت فنی با برتری ایران همراه بود اما ژاپنی‌ها در دقایقی از بازی توانستند اختلاف امتیاز را به عدد ۳ برسانند و ژاپن با برتری ۱۶ بر ۱۳ به وقت استراحت فنی دوم رسید. در ادامه هماهنگی خوب بازیکنان اختلاف امتیاز را به یک رساند، هواداران ارومیه‌ای بی وقفه بازیکنان ایران را تشویق می‌کردند. در لحظات پایانی بازی، باز هم ژاپن اختلاف امتیاز را به عدد ۳ رساند و در نهایت توانست ست اول را ۲۵ بر ۲۰ به سود خود پایان دهد.

ست دوم؛ ۲۵ بر  ۱۸ به سود ژاپن

اولین امتیاز در شروع ست دوم برای ایران به دست آمد، اما ژاپنی‌ها خیلی زود آن را جبران کردند و بازی با نتیجه ۳ بر ۳ به تساوی کشیده شد. جو ورزشگاه غدیر یک صدا بازیکنان تیم را تشویق می‌کرد تا راهی برای کسب عنوان قهرمانی در این فینال حساس باشد، اما ژاپن حریف سرسخت ملی‌پوشان والیبال بود و به سرعت دو امتیاز دیگر جلو افتاد تا اولین وقت استراحت فنی با برتری این تیم همراه باشد.

در ادامه بازیکنان ژاپن ۴ امتیاز پیش افتادند و نتیجه ۱۱ بر ۸ به سود ژاپن شد، سرمربی تیم ملی ایران هم برای دومین بار تقاضای وقت استراحت کرد. در ادامه همچنان ژاپن تیم برتر میدان بود و ایران با ۷ اختلاف امتیاز از حریف خود عقب بود. حمایت هواداران هم از تیم ملی ثمری نداشت و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۸   به سود ژاپن به پایان رسید.