به گزارش پارس نیوز به نقل از مهر، مهران فرشید مدیر کل فناوری اطلاعات و امنیت سازمان حج و زیارت در یک گفت‌وگوی تلویزیونی در خصوص اختلال و قطعی سامانه سماح با رد هرگونه قطع بودن سامانه سماح گفت: سامانه سماح یک سامانه جدیدی است که به تازگی طراحی شده است و امکانات بسیار خوب و ابزارهای مناسبی دارد سامانه فعال بوده و قطعی ندارد اما متأسفانه از روز گذشته با کندی مواجه است.

وی علت این کندی را حجم بالای تقاضا برای ورود به سایت دانست و گفت: یکی از دلایل تقاضای زیاد هم اختلال و قطعی دو روز قبل بوده است. از همه علاقمندان به زیارت اربعین می‌خواهیم کسانی که قصد سفر به زیارت اربعین پس از سه روز آینده را دارند برای ورود به سماح عجله نکرده و در روزهای آینده نسبت به ثبت نام و پرداختشان در سامانه اقدام کنند و امروز و فردا تنها کسانی از سامانه استفاده کنند که می‌خواهند همین امروز و فردا به سفر اربعین بروند.

مدیر فناوری اطلاعات حج و زیارت تاکید کرد: همکاران ما به صورت شبانه روزی در تلاش هستند تا هرچه سریع‌تر این کندی و اختلال را برطرف کنند تمام تلاشمان را خواهیم کرد. در حال حاضر هم تیم فنی به صورت شبانه روزی در محل کار حضور داشته و امیدواریم بتوانیم به زودی این مشکل را برطرف کنیم.

فرشید در خصوص زائرانی که قصد عزیمت به اربعین را دارند گفت: زائرانی که امروز و فردا قصد سفر به عتبات عالیات را دارند می‌توانند از سایت سماح استفاده کنند؛ در غیر این صورت از زائران می‌خواهیم در روزهای آینده به سامانه مراجعه نمایند.

مدیر فناوری اطلاعات حج و زیارت خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم این مشکل را به زودی برطرف کنیم.