شهریار حیدری، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز، با اشاره به همکاری‌های دوجانبه ایران و پاکستان، اظهار داشت: دو کشور به عنوان قدرت های اثرگذار در منطقه محسوب می شوند لذا با توجه به برنامه ریزی های مشترک بلند مدت میان تهران و اسلام آباد، باید بسترهای لازم برای اجرای این موارد فراهم شود که تامین امنیت پایدار یکی از مهمترین مولفه ها بشمار می رود.

وی با اشاره به اینکه کشورهایی مانند چین برنامه های متعدد سرمایه گذاری در ایران و پاکستان دارند، افزود: در واقع اگر دو کشور بخواهند زمینه سرمایه گذاری های خارجی فراهم شود و به شکوفایی اقتصادی دست یابند، نیاز به ثبات امنیتی هستند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این میان باید یادآور شد آمریکایی ها طی سالیانی که در افغانستان حضور داشتند، زمینه فعالیت گروه های تروریستی مانند داعش را فراهم کردند و متاسفانه این موضوع موجب شده ایران و پاکستان به عنوان همسایگان اصلی این کشور دچار مشکلات امنیتی شوند لذا تقویت همکاری‌های دوجانبه خصوصا در راستای تامین امنیت، می تواند به جلوگیری از اقدامات تروریستی کمک کند.

حیدری تصریح کرد: همچنین باید اذعان کرد تنش آفرینی و ایجاد ناامنی در منطقه یکی از سیاست های دیرینه ایالات متحده محسوب می شود لذا اقدام مشترک دو کشور می تواند این دسیسه آمریکایی ها را خنثی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خوشبختانه در این زمینه مقامات دو کشور رفت و آمدهای متعددی در سطوح مختلف امنیتی و سیاسی داشته اند و این موضوع سبب شده با نزدیک شدن دیدگاه های مسئولان، زمینه اقدامات مشترک بیش از پیش فراهم شود.

انتهای پیام/