محمدرضا رضائی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پارس نیوز، با اشاره به ساخت مسکن در سال آینده توسط دولت، اظهار داشت: در جریان سفر اخیر ئیس جمهور به کشور چین و ملاقات با رئیس جمهور این کشور، وزیر راه و شهرسازی نیز با همتای خود ملاقات کرده و تفاهم نامه‌هایی در حوزه ریلی، حمل و نقلی و ناوگان هوایی و مسکن منعقدکردند.

وی افزود: تمامی این تفاهم‌نامه را ما از طریق رسانه‌ها متوجه شده ایم و هنوز گزارشی رسمی از سوی دولت و وزارتخانه راه و شهرسازی ارائه نشده است .انتظار این است که وزارت راه و شهرسازی هر چه زودتر گزارش این سفر را به کمیسیون عمران مجلس ارائه کند.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: پس از بررسی لایحه بودجه سال آتی از وزیر راه و شهرسازی برای حضور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و ارائه گزارش در خصوص جزئیات تفاهم نامه‌های منعقد شده با کشور چین، دعوت خواهیم کرد.

رضایی با بیان اینکه نباید ساخت صفر تا صد مسکن به چینی ها واگذار شود، تصریح کرد: در حوزه مسکن تاکید داریم تا در جریان ساخت واحدهای مسکونی حتما از ظرفیت شرکت‌های داخلی استفاده شود، چرا که هم نیروی انسانی کارآمد و دانش فنی کافی در اختیار داریم و تنها باید سرمایه‌ از طریق کشورهایی مانند چین به پروژه های ساختمان سازی کشور تزریق شود در غیر این صورت مسیری که طی می‌کنیم، ما را به بیراهه خواهد برد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون جهش تولید مسکن مجلس، بیان داشت: دولت باید طبق قانون جهش تولید مسکن هر سال یک میلیون بسازد و تا کنون کمتر به این قانون توجه شده است. انتظار این است که دولت هر چه بیشتر به قانون جهش تولید مسکن داشته باشد.