ولی اسماعیلی  نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با پارس نیوز، با اشاره یه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، اظهار داشت: دولت در لایحه بودجه 1402اعتبارات محدودی برای پرداخت دیون خود به سازمان تامین اجتماعی تعیین کرده بود که در کمیسیون تلفیق به 70 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی ماهانه با 10 هزار میلیارد تومان کسری بودجه برای پرداخت حقوق بازنشستگان مواجه می‌شود از سوی دیگر هنوز 29 درصد از متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان انجام نشده است، اجرای این مصوبه می‌تواند این مشکلات را حل کند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه اجرای این مصوبه به میزان توانمندی سازمان تامین اجتماعی برمی‌گردد، گفت: این سازمان با بهره‌مندی از این متن قانونی که به همت رییس کمیسیون اجتماعی و با کمک صحن مجلس و کمیسیون تلفیق مصوب شده است برای دریافت مطالبات خود از تهاتر نفتی استفاده کرده و اوراق جذب کند.

اسماعیلی تصریح کرد: اجرای این مصوبه کمک می کند تا سازمان تامین اجتماعی هم بخشی از 400 همت مطالبات خود را اخذ کرده و هم معوقات چندین ماه گذشته بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها در حوزه درمان را پرداخت کند و هم نسبت به پوشش بیمه تکمیلی بازنشستگان، پرداخت به موقع حقوق‌ها و متناسب‌‎سازی حقوق بازنشستگان اقدام کند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: البته ممکن است این شائبه ایجاد شود که مجلس بین تعیین بودجه برای سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری تبعیض قائل شده است که لازم است در این مورد اشاره کنم دولت در لایحه بودجه 331 همت برای بازنشستگان لشکری و کشوری تعیین کرده است که پاسخگوی نیازهای این بخش خواهد بود به طوری که هم می‌توانند حقوق‌ها را پرداخت کرده و 90 درصد متناسب‌سازی حقوق‌ها را نیز محقق سازند.