مهرداد ویس کرمی ، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارس نیوز، اظهار داشت: در سال های اخیر به دلیل فشارهای اقتصادی و تحریم های ظالمانه  به لحاظ علمی از قطار توسعه و پیشرفت عقب مانده‌ایم و باید سریعا آنرا جبران کنیم.

وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان با استفاده از راه‌های میانبر، کشور را به قله‌های علم و ترقی نزدیک کرده و به صورت جهشی فاصله ایران و کشورهای توسعه یافته را کم می کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: با یک حرکت معمولی نمی توانیم مشکلات کشور و عقب ماندگی در برخی حوزه ها را جبران کنیم لذا باید از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان برای پر کردن این خلا استفاده کرد؛ برای استفاده حداکثری از ظرفیت دانش بنیان‌ها، بایستی مشوق‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفت.

ویس کرمی یکی از مسائلی که این شرکت‌ها را دچار چالش می‌کند، بیمه‌ تامین اجتماعی دانست که با اعمال سلیقه‌ای ضرایب حق بیمه قراردادی، هزینه‌های تولید کشور را افزایش می‌دهد.

وی اظهار داشت: بایستی نسبت به پرداخت طلب‌های بیمه تامین اجتماعی اهتمام ورزید چرا در یک توافق هر دو طرف بایستی به تعهدات خود عمل کند. امیدوار هستیم که با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، گامی در جهت پیشرفت و حفظ استقلال کشور برداریم.