لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارس نیوز، با اشاره به واردات خودرو به کشور، گفت: هیچ خودرویی که اقتصادی باشد وارد کشور نشده است. به نظر بنده به این زودی ها هم خودرویی با معیارهای اقتصادی جامعه به کشور وارد نمی شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت صمت مصوبه مجلس را اصلا اجرا نکرده است، گفت: اینکه بیان می شود خودرو وارد شده است این وارد شدن خودرو طبق مصوبه مجلس نیست؛ زیرا مصوبه مجلس بیان می کند واردات خودرو اقتصادی، آیا خودرو های وارد شده اقتصادی است؟.

سیاهکلی با اشاره به عرضه خودرو در بورس کالا تصریح کرد: وزیر صنعت به چه مجوزی خودروهای وارداتی را در بورس عرضه کرده است. بورس یعنی مزایده پس هرکسی می تواند قیمتی را تعیین کند و مطمئن باشد خودرو را دریافت می کند که در این امر نیز مجددا دلال وارد میدان می شوند.

واردات خودرو

وی ادامه داد: عرضه خودرو وارداتی در بورس یعنی گوشت را در اختیار گربه قرار دادن و در حال قرار دادن جیب مردم در اختیار دلال ها هستیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تخلفات وزیر صنعت، معدن و تجارت زیاد است و از بازرسی کل کشور درخواست دارم که به تخلفات وزیر صنعت معدن و تجارت رسیدگی کنند زیرا حقوق مردم توسط آقای فاطمی امین تضییع شده است.

سیاهکلی بیان داشت: قصد از واردات خودرو این بود که مردم ابتدا بتوانند با شرایط مالی فعلی خودرو دار شوند و دومین اقدام این بود که فارغ از اقتصادی بودن آن مردم ایران سوار خودروهای خوب شوند.

انتهای پیام/