به گزارش پارس نیوز به نقل از اکوایران :‌مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت : طبق مصوبه شورای شهر تهران مبلغ پارک حاشیه‌ای از هزار و۶۰۰ برای دو ساعت اول به ازای هر نیم ساعت به ۲ هزار و ۲۰۰ تومان رسید.

 مجتبی شفیعی مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در حاشیه یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر و در جمع خبرنگاران با اشاره به بهای خدمات حوزه حمل و نقل که امروز به تصویب رسید گفت:  بحث تعیین عوارض تردد در طرح ترافیک سال 1402  افزایش 20 درصدی داشت و  نرخ پایه از 43 هزار و 800 به حدود 52 هزار و 500 تومان افزایش یافت اما سایر روش های کنترل طرح تغییری نمی‌کند. 
 

وی با اشاره به حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ ها گفت: این مبلغ از  4 هزار و 900 تومان  برای ساعت اول خودروها و وانت بارها در پارکینگ‌های سطح یک  به 6 هزار و 800 تومان افزایش یافت. 

شفیعی ادامه داد: همچنین بهای خدمات پارکینگ غیر مسقف از  2 هزار و800 تومان تا 5 هزار و 400 تومان تعیین شد. 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره بهای موتورها گفت: بهای پارکینگ موتور ها از 1600 تومان برای یک ساعت اول  به 2 هزار و 200 تومان  افزایش یافت. 

وی درباره پارک حاشیه ای گفت: مبلغ پارک حاشیه ای از  هزار و 600 برای دو ساعت اول به ازای هر نیم ساعت   به 2 هزار و 200 تومان رسید البته پارک حاشیه ای هنوز اجرایی نشده و برای 75 هزار پارک قرارداد بسته‌شده است و برای سال آینده 120 هزار پارک حاشیه ای ایجاد می‌شود. 

شفیعی تصریح کرد: کل درآمد حاصل از پارک حاشیه ای باید برا حمل و نقل عمومی صرف شود. 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره دریافت پول توسط پارکبانان گفت: پارکبابانان نباید بصورت نقدی از شهروند وجهی دریافت  کنند بلکه از طریق سیستم های هوشمند این مبلغ  دریافت می‌شود به هیچ عنوان هیچ عاملی حق دریافت وجه به واسطه پارک حاشیه ای ندارد و هر پرداختی سامانه ای است