خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: به دنبال پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به کشور و آغاز بارش‌ها چهره اکثر استان‌های کشور زمستانی شد. بارش باران و برف از روز گذشته در استان‌های مختلف آغاز و موجب آب‌گرفتگی معابر و حتی مسدود شدن برخی راه‌های روستایی شد.

در پی بارش باران و برف و همچنین برودت هوا و آب‌گرفتگی معابر بر اساس اعلام ادارات کل آموزش‌وپرورش برخی استان‌ها فعالیت مدارس در نوبت‌های صبح و عصر در برخی شهرها تعطیل و آموزش‌ها غیرحضوری شده است.

بارش باران و برف در برخی استان‌ها/ مدارس کدام شهرها غیرحضوری شد؟

همچنین در برخی از استان‌ها نیز با اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری‌ها فعالیت ادارات نیز به دلیل بارش برف و برودت هوا با یک ساعت تأخیر آغازشده است.

جزئیات تعطیلی مدارس در تعدادی از استان‌های کشور در زیر می‌آید

بارش برف مدارس ۵ شهر استان اصفهان را تعطیل کرد

اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد به علت بارش سنگین برف تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، چادگان، بوئین میاندشت و سمیرم فردا شنبه سوم دی ماه تعطیل است.

امتحانات نهایی در این شهرستان نیز بر اساس اعلام قبلی برگزار خواهد شد.

مدارس نوبت صبح در بوشهر و گناوه به دلیل بارش باران تعطیل شد

بارش باران از بامداد شنبه در استان بوشهر آغاز شد و بارش‌ها همچنان ادامه دارد.

بر اساس اعلام آموزش و پرورش بوشهر، مدارس شهرستان بوشهر در نوبت صبح تعطیل خواهد بود.

همچنین با تصمیم شورای آموزش و پرورش گناوه، مدارس گناوه و بندرریگ نیز در نوبت صبح تعطیل اعلام شد.

تمام مقاطع تحصیلی پردیس غیرحضوری شد

به علت بارش برف همه مقاطع تحصیلی پردیس در نوبت عصر غیرحضوری شد.

بر اساس این گزارش بارش برف از بامداد شنبه در مناطق شمالی و شمال شرق استان تهران آغاز شده است و همچنان نیز ادامه دارد.

مداری ابتدایی دماوند و رودهن در نوبت عصر غیرحضوری شد

با توجه به بارش برف و برودت هوا همه مدارس دماوند اعم از مناطق دماوند و رودهن در مقطع ابتدایی نوبت عصر شنبه غیرحضوری خواهد بود.

غیرحضوری شدن فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری در پی بارش برف

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در ارتباط با خبر ۲۳ جهانبین اعلام کرد با توجه به بارش برف و باران در سطح استان، فعالیت آموزشی مدارس استان به جز امتحانات نهایی به صورت مجازی خواهد بود.

بارش باران و برف در برخی استان‌ها/ مدارس کدام شهرها غیرحضوری شد؟

شاهقلیان افزود کلیه مدارس شهرستان‌های شهرکرد، بن، سامان، کوهرنگ، اردل، فارسان، کیار و بروجن در همه مقاطع تحصیلی فعالیت آموزشی خود را از طریق فضای مجازی انجام خواهند داد.

وی افزود: مدارس لردگان، فلارد و خانمیرزا فعالیت خود را از ساعت ۹ صبح آغاز خواهند کرد.

وی تاکید کرد حوزه‌های امتحان نهایی رأس ساعت مقرر امتحانات خود را برگزار خواهند کرد و دانش آموزان توجه کنند رأس ساعت برنامه ریزی شده در حوزه امتحانی حضور یابند.

بارش برف مدارس مقطع ابتدایی و پیش دبستانی زنجان را غیر حضوری کرد

علی اسماعیلی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: امروز، کلاس‌های مقطع ابتدایی شیفت صبح همه شهرستان‌ها به جز طارم، به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: به اطلاع می‌رساند به علت بارش برف و نامساعد بودن هوا، فعالیت آموزشی مراکز پیش دبستانی در تمامی شهرستان‌های استان به جز شهرستان طارم تعطیل می‌باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: فعالیت مدارس مقطع ابتدایی در تمامی شهرستان‌های استان به جز شهرستان طارم در شیفت صبح به صورت مجازی پیگیری می‌شود.

اسماعیلی تاکید کرد: مدارس شیفت صبح مقطع متوسطه اول مناطق بزینه رود، سجاس رود و افشار نیز به صورت مجازی پیگیری خواهد شد.

وی گفت: مدارس سایر نواحی و مناطق استان به روال عادی خود دایر هستند.

مدارس نوبت عصر استان زنجان غیر حضوری شد

صفی‌اله کرامتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بارش برف و کولاک شدید از صبح شنبه در استان زنجان گزارش شده و با توجه به ادامه این روند همه مقاطع تحصیلی شیفت بعدازظهر نیز امروز تعطیل است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: با اتخاذ این تصمیم دروس در بستر شاد تدریس خواهد شد و این فضا شرایطی به‌وجود آورده است که آموزش در این وضعیت نیز تعطیل نشود.

کرامتی افزود: البته در شهرستان طارم به علت مساعد بودن وضعیت جوی کلاس‌های حضوری دایر است.

تعطیل برخی مدارس فارس به دلیل بارش برف

بارش باران و برف در برخی استان‌ها/ مدارس کدام شهرها غیرحضوری شد؟

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس اعلام کرد: با توجه به بارش رحمت الهی و باران و برف در برخی مناطق استان فارس، آموزش و کلاس‌های درس حضوری در روز شنبه سوم دیماه ۱۴۰۱ در نوبت صبح در تمامی مدارس شهرستان سپیدان و بخش‌های ارژن، کامفیروز و خسرو و شیرین تعطیل و آموزش و کلاس‌های درس به شکل غیرحضوری و از طریق سامانه شاد و دیگر سامانه‌ها برگزار خواهد شد.

بنا بر این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم (ویژه بزرگسالان) در این مناطق به قوت خود باقیست وراس ساعت مقرر برگزار خواهد شد.

همچنین سایر امتحانات داخلی با تصمیم شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

برف مدارس نوبت عصر استان قزوین را غیرحضوری کرد

با افزایش بارش برف در استان قزوین و همچنین افزایش برودت هوا مدارس استان قزوین در تمامی مقاطع تحصیلی در کلیه مناطق و نواحی استان قزوین، امروز شنبه در نوبت بعدازظهر تعطیل است و کلاس درس دانش آموزان به صورت مجازی برگزار می‌شود.

همچنین امتحانات هماهنگ پایه نهم دانش آموزان مدارس بزرگسال، داوطلب آزاد و مراکز آموزشی از راه دور استان قزوین، به قوت خود باقی است‌.

گفتنی است از صبح امروز شنبه در استان قزوین شاهد بارش و برف هستیم.

مدارس در برخی بخش‌های استان قم تعطیل شد

مدارس استان قم در بخش‌های سلفچگان، قاهان و خلجستان به دلیل بارش برف امروز شنبه تعطیل اعلام شد.

اداره کل آموزش و پرورش اعلام کرد: با توجه به بارش نزولات آسمانی و بخصوص برف در بخش‌های سلفچگان، قاهان و خلجستان امروز شنبه سومین روز از دی ماه ۱۴۰۱ تمامی مدارس در دوره‌های تحصیلی در این بخش‌ها تعطیل است و فقط مدارسی که امتحانات نهایی دارند دانش آموزان در حوزه‌های امتحانی حضور می‌یابند.

مدارس نوبت صبح شهرستان‌های کردستان غیرحضوری شد

در پی بارش برف و کولاک فرمانداری‌های قروه، دهگلان، دیواندره و بیجار اقدام به تعطیلی مدارس در نوبت صبح و غیر حضوری کردن مدارس کردند.

بارش باران و برف در برخی استان‌ها/ مدارس کدام شهرها غیرحضوری شد؟

بنا بر این اطلاعیه، فعالیت کلیه مدارس در دوره‌های مختلف تحصیلی سطح شهر و روستا در نوبت صبح به صورت غیرحضوری می‌باشد.

ضمناً لازم به ذکراست امتحانات نهایی پایه دوازدهم دی ماه امروز شنبه سوم دی ماه رأس ساعت مقرر در حوزه‌های تعیین شده برگزار خواهد شد.

مدارس نوبت عصر قروه و سریش آباد غیرحضوری شد

جواد عبدالملکی سرپرست آموزش و پرورش قروه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به ورود موج جدید بارشی به استان و بارش برف و یخبندان فعالیت کلیه مدارس در دوره‌های مختلف تحصیلی سطح شهر و روستا در نوبت صبح به صورت غیرحضوری اعلام شد.

وی افزود: با موافقت فرماندار قروه در نوبت بعد از ظهر نیز همه مدارس تعطیل بوده و آموزش به صورت غیر حضوری خواهد بود.

آموزش و پرورش سریش آباد نیز در اطلاعیه از تعطیلی مدارس در نوبت بعد از ظهر و آموزش غیر حضوری در سطح مدارس شهر و روستا خبر داد.

لازم به ذکراست امتحانات نهایی پایه دوازدهم دی ماه امروز شنبه سوم دی ماه رأس ساعت مقرر در حوزه‌های تعیین شده برگزار خواهد شد.

غیرحضوری شدن مدارس برخی شهرستان‌ها و بخش‌های کهگیلویه و بویراحمد

روابط عمومی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: در پی بارش برف و باران که از دیروز آغاز شده است مدارس ابتدایی در شیفت صبح در شهرستان مارگون و بخش لوداب در شهرستان بویراحمد تعطیل شد.

همچنین در این اطلاعیه آمده است همه مدارس در تمام مقاطع تحصیلی شهرستان لنده در شیفت صبح با دو ساعت تأخیر برگزار می‌شود.

برف مدارس نوبت صبح و عصر در برخی از شهرهای لرستان را تعطیل کرد

مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به بارش برف و تعطیلی برخی مدارس لرستان برای فردا شنبه، اظهار داشت: با توجه به بارش برف، نوبت صبح و عصر مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول شهرستان الیگودرز در همه بخش‌ها از سوی فرمانداری تعطیل اعلام شده است.

وی، عنوان کرد: همچنین مدارس پیش دبستانی و ابتدایی نوبت صبح شهر الیگودرز تعطیل اعلام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه همچنین مدارس پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت‌های صبح و عصر شهرستان‌های بروجرد و ازنا تعطیل اعلام شده است، گفت: در شهرستان دلفان نیز مدارس پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شده است.

همچنین آموزش و پرورش لرستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد در الیگودرز مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول همه بخش‌ها و روستاها نوبت عصر امروز شنبه سوم دی ماه تعطیل همچنین پیش دبستانی و ابتدایی سطح شهر الیگودرز به صورت مجازی است.

در شهرستان دلفان و بخش بیرانوند همه مقاطع جز کسانی که امتحان نهایی دارند تعطیل و آموزش بر بستر شبکه شاد انجام می‌شود.

در شهرستان بروجرد و ازنا مدارس پیش دبستانی و ابتدایی نوبت عصر آموزش مجازی است (برای متوسطه اول شهرستان بروجرد به زودی اطلاع رسانی خواهد شد).

در شهرستان دورود که صبح مدارس پیش دبستانی و ابتدایی تعطیل بود برای نوبت عصر آموزش در همه مدارس حضوری است.

فعالیت مدارس ۴ شهرستان استان مرکزی غیر حضوری شد

ستاد مدیریت بحران استانداری مرکزی نحوه فعالیت مدارس و ادارات امروز (شنبه سوم دی ماه) اعلام کرد.

بارش باران و برف در برخی استان‌ها/ مدارس کدام شهرها غیرحضوری شد؟

بر اساس این اطلاعیه‌ای به علت بارش برف، برودت هوا، یخبندان، لغزندگی معابر و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی مبنی بر ادامه بارش‌ها، مدارس شهرستان‌های اراک، شازند، خنداب و خمین در همه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح به صورت غیر حضوری است.

شهرستان‌های آشتیان، کمیجان و فراهان در مقطع ابتدایی در نوبت صبح به صورت غیرحضوری و مقطع متوسطه اول و دوم با یک و نیم ساعت تأخیر فعالیت خواهند داشت.

همچنین ادارات شهرستان‌های اراک، شازند، آشتیان، خمین، خنداب، کمیجان و فراهان با یک ساعت تأخیر آغاز به کار خواهند کرد.

مدارس استان همدان به دلیل بارش برف غیرحضوری شد

با توجه به اعلام ستاد بحران استان و به علت بارش برف و برودت هوا، کلیه مقاطع تحصیلی در تمام شهرهای استان، امروز شنبه در نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل و آموزش‌ها به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد صورت می‌گیرد.

بدیهی است امتحانات نهایی پایه دوازدهم به قوت خود باقی است.