به گزارش خبرگزاری مهر، سیف الله امیری ضمن تکذیب نرخ ۸۰ هزار تومانی هر پاکت سیمان اظهار کرد: قیمت سیمان طی هفته‌های اخیر نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش نیز داشته است. بر اساس جلسه‌ای که با اعضای انجمن کارفرمایی سیمان و عاملان توزیع در روز جاری برگزار شد، آنها از ارزان شدن آن صحبت می‌کردند.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت افزود: در آخرین عرضه انجام شده از تاریخ پنجم تا یازدهم آذرماه در مجموع یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن سیمان در بورس کالا عرضه و به همین میزان نیز تقاضا برای آن وجود داشت.

امیری افزود: قیمت هر کیسه ۵۰ کیلویی سیمان در بورس کالا در حال حاضر ۳۳ هزار تومان و قیمت هر ۵۰ کیلوگرم فله‌ای ۲۹ هزار تومان است، لذا گرانی سیمان به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد نگرانی‌ها از کمبود گاز در فصل سرما، دلیل این شایعات باشد، گفت: این در حالی است که مشکل سوخت شرکت‌های سیمانی را با تأمین مازون مورد نیازشان پیش از فصل سرماه حل کرده‌ایم.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت بیان داشت: اکنون ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کلینکر در انبارها دپو شده است که عمده سوخت در تولید سیمان نیز مربوط به آن است.