به گزارش ایسنا، نداشتن زمان بعد از تنبلی مهم‌ترین عاملی است که احتمالا سبب می‌شود افراد از انجام ورزش و تحرک بدنی غافل شوند؛ در حالی که یک پیاده‌روی روزانه کوتاه تقریبا برای همه افراد ممکن است و علاوه بر آنکه می‌تواند به تناسب اندام کمک کند، آثار شگفت‌انگیز دیگری هم دارد.

بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، پیاده‌روی فواید فوری و شگفت انگیزی را در طول روز نیز نصیب شما خواهد کرد. در اینجا شش فایده پیاده‌روی که روزانه می‌توانید کسب کنید، معرفی شده است:

_ کاهش خستگی : ۲۰ دقیقه پیاده‌روی در روز با افزایش گردش خون و اکسیژن در بدن، میزان خستگی را تا ۶۵ درصد کاهش می‌دهد. تحقیقات دیگری هم نشان می‌دهد که حتی ۱۰ دقیقه از این ورزش در روز انرژی بدن را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

_ مقاومت در برابر میکروب‌ها : ورزش‌های متعادل مانند پیاده‌روی منجر به بهبود پاسخ ایمنی بدن می‌شود. مطالعات نشان داده افرادی که حداقل ۴ روز در هفته و به مدت نیم ساعت پیاده‌روی می‌کنند، کمتر دچار بیماری‌های عفونی می‌شوند.

_ دفع سموم بدن : یکی دیگر از فواید پیاده‌روی سریع، تعریق است که از این طریق می‌توان سموم بدن را دفع کرد و روند آب کردن چربی‌های بدن را سرعت بخشید.

_ پرهیز از وسوسه شیرینی: اینطور ثابت شده است که پیاده‌روی روزانه به مدت ۱۵ دقیقه وسوسه و ولع مصرف خوراکی‌ها و میان وعده‌های شیرین را کاهش می‌دهد.

_ احساس شادی : ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی باعث افزایش هورمون‌های مرتبط با احساس خوب مانند سروتونین و دوپامین در بدن می‌شود که می‌تواند خلق و خو را افزایش دهد. یکی از مزایای بزرگتر پیاده‌روی این است که انجام این ورزش در طبیعت بسیار بیشتر از پیاده‌روی در فضای بسته یا سالن‌های ورزشی احساس نشاط می‌دهد.

_ افزایش خلاقیت: پیاده‌روی منجر به بهبود عملکرد مغز می‌شود و محققان دانشگاه استنفورد ثابت کرده‌اند که میزان خلاقیت افرادی که این ورزش را انتخاب می‌کنند، ۶۰ درصد بیشتر از بقیه افراد است.