به گزارش رکنا، کمتر از یک ماه دیگر جام جهانی فوتبال آغاز خواهد شد. تمام بازیکنان و مربیان 32تیم  صعود کرده به این جام  به دنبال آماده کردن و  حضور پر قدرت در این فستیوال جهانی هستند که سقف آرزوی هر فوتبالیستی است. در دنیای فوتبال بازیکنانی بودند که بنا به شرایط نتوانستند در جام جهانی حضور پیدا کنند و این یک حسرت بزرگ برای یک فوتبالیست به شمار می آید.

 

 
علاقه‌مندان به این رشته پر طرفدار چه در داخل چه در خارج از ایران پای گیرنده های تلویزیونی خواهد بود. خبر نگاران و عکاسان ورزشی اخبار و صحنه‌هایی ارائه می‌دهند که به تاریخ خواهد پیوست. اما در ایران بازیکنانی بودند که علا رغم شایستگی و استعدادی که داشتند ،شانس حضور در این تورنمنت بزرگ را از دست دادند که خبرنگار رکنا به بررسی چند تن از این چهره ها پرداخته است.

1، مجاهد خذیراوی : هافبک تکنیکی و جنوبی استقلال که در اوایل حضورش در این تیم همه نگاه ها را به خود خیره کرده بود و در زمان بلاژوویچ به تیم ملی فوتبال هم دعوت شد  اما از همان ابتدای حضورش وارد حواشی پیرامونش شد و نتوانست خود را از این حواشی دور کند .

2، مجتبی جباری : هافبک بازیساز و محبوب آبی های پایتخت در  اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 با توجه به مصدومیت های زیادی که گریبانش را میگرفت و یکی از مهره های قابل اطمینان تیم ملی در آن سالها بود حضور در جام جهانی 2014 را از دست داد.

3، مهدی رحمتی : سنگربان سابق استقلال که در ابتدای حضور کارلوس کی روش در تیم ملی به دروازه‌بان ثابت تیم ملی تبدیل شده بود در آستانه این جام و اختلافی که بین او و سرمربی تیم ملی اتفاق افتاد جام جهانی 2014 را از خانه تماشا کرد.

4، پیام صادقیان : هافبک سرعتی و تکنیکی سابق پرسپولیس که در تیم ملی امید  زیر نظر علیرضا منصوریان همه نگاه ها را به خود خیره کرده بود و فوتبال ایران را به داشتن یک هافبک بازیساز و تکنیکی دیگر بعد از علی کریمی امیدوار کرده بود درگیر حواشی غیر فوتبالی شد و خیلی زود در 27 سالگی فوتبال خود را کنار گذاشت.

5، علیرضا نیکبخت واحدی : شاید بدشانس‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران باشد .در آستانه 2 تورنمنت مهم در اوج آمادگی مصدومیت به سراغ وی آمد و جام ملت‌های 2004 و جام جهانی 2006 آلمان را از دست داد . به گفته خیلی از کارشناسان نیکبخت واحدی یکی از بهترین وینگر های چپ پای فوتبال ایران بود. البته ترس از هواپیما هم یکی از دلایل غیبت علی نیکی در جام جهانی بود !

6. رضا شاهرودی : مالدینی فوتبال ایران پیش از جام جهانی 98 فرانسه مصدوم شد تا جای او را زنده یاد مهرداد میناوند بگیرد.