به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، کارشناسان مرکز جامع سرطان دانشگاه ایالتی اوهایو این علائم را اعلام کزدند تا آگاهی در مورد این نوع تهاجمی و کشنده سرطان سینه افزایش یابد.

علائم این نوع سرطان سینه مشابه علائم عفونت سینه است. این علائم شامل بافتی شبیه پوست پرتقال یا گودی پوست، احساس سنگینی در یک سینه نسبت به سینه دیگر، سفت شدن پوست، و قرمزی عفونت مانند هستند.

دکتر «کو اون پارک»، سرپرست تیم تحقیق، می‌گوید: «زنان باید بدانند که تغییرات اساسی در پستان طبیعی نیست و معاینه پستان توسط خود زنان همچنان بسیار مهم است. حدود ۵۰ درصد از سرطان‌های التهابی سینه به عنوان بیماری مرحله ۴ تشخیص داده می‌شوند. برای زنان مهم است که تغییرات در ظاهر و احساس سینه‌های خود را تشخیص دهند تا بتوان تغییرات را به سرعت با پزشک در میان گذاشت.»

سرطان سینه التهابی می‌تواند در هر قسمتی از پستان رخ دهد. حتی می‌تواند برای پزشکانی که معمولاً قرمزی سینه را علامت سرطان نمی‌دانند گیج‌کننده باشد.

پارک در بیانیه خبری مرکز سرطان گفت: «اگرچه سرطان سینه التهابی تنها ۱ تا ۵ درصد از کل سرطان‌های سینه را تشکیل می‌دهد، اما این یک بیماری مخرب است و تشخیص آن چالش برانگیز است.»