به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، سید وحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بازدید شبانه از بیمارستان حضرت قائم (عج)، ضمن بررسی روند ارائه خدمات درمانی به مصدومان حادثه نشتی مواد شیمیایی در کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد، از مصدومان این حادثه عیادت کرد.

وی با حضور در بیمارستان حضرت قائم (عج) شهرستان فیروزآباد، ضمن گفت‌و‌گو با تیم واکنش سریع دانشگاه و مسئولان این مرکز درمانی، از نزدیک جویای روند خدمت‌رسانی به بیماران شد.

حسینی با بازدید از بخش‌های بستری مصدومان این حادثه، بر فرآیندهای ارائه خدمات در این مرکز درمانی نظارت کرد و با گفت‌وگو با مصدومان و همراهان، میزان رضایت‌مندی آنان را از دریافت خدمات جویا شد.

مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با اعلام اینکه خوشبختانه موردی از فوت ناشی از این حادثه گزارش نشده است، افزود: 133 مصدوم به بیمارستان حضرت قائم (عج) منتقل شدند که از این تعداد تاکنون 114 مصدوم ترخیص شدند.

حسینی با بیان اینکه پس از وقوع حادثه بلافاصله مراکز درمانی و بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌ها به حالت آماده باش درآمدند، از برگزاری دو نشست ستاد مدیریت بحران دانشگاه و اعزام تیم پزشکی متخصص، یک دستگاه بالگرد، 12 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به شهرستان فیروزآباد خبر داد.

مسئول ارشد حوزه سلامت استان با قدردانی از تیم واکنش سریع دانشگاه و پزشکان، پرستاران و کارکنان این بیمارستان به پاس اقدام سریع در ارائه خدمات درمانی به مصدومان این حادثه، عنوان کرد: مصدومان این حادثه بیشتر دچار آسیب‌های تنفسی شدند که خوشبختانه با درمان به موقع و سریع و مدیریت صحیح در این مرکز درمانی، خدمات در کوتاهترین زمان ممکن به مصدومان ارائه شد.

حسینی با تاکید بر اینکه سرمایه اصلی دانشگاه پرسنل جهادی و تلاشگری هستند که در بحران‌ها با تمام توان برای نجات جان بیماران و مصدومان تلاش می‌کنند، گفت: پس از هر بحرانی، نگرانی‌هایی به وجود می‌آید که اقدامات سریع تیم‌های درمانی و مدیریت صحیح این مرکز درمانی در این بحران، باعث رفع نگرانی‌ها در بین خانواده‌های مصدومان شد.

او با بیان اینکه اقدامات مسئولان، پزشکان، پرستاران و کارکنان این مرکز درمانی در حادثه نشتی مواد شیمیایی در کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد قابل تقدیر است، اظهار کرد: این حادثه نیز یک بحران بوده که بار دیگر پزشکان، پرستاران و کارکنان مجموعه سلامت استان با سرعت عمل در ارائه خدمات درمانی، توانستند نتیجه مطلوبی بگیرند.