به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس آرمان های الهی و مکتب قرآن و اهل بیت شکل گرفته است و هرکسی برای منفعت مردم تلاش کند همیشه ماندگار خواهد شد. هر کجای این نظام جمهوری هستیم همه مکلفیم در مسیر الهی و دین الهی گام برداریم و اگر اینگونه گام برداریم، هیچ نگرانی از آینده نخواهیم داشت و هر اتفاقی بیفتد خداوند تضمین کرده است.

وی با اشاره به اینکه خداوند وعده پیروزی و عاقبت بخیری را به افرادی که به سایر مردم خدمت می‌کنند؛ داده است، گفت: وقتی کشوری در مسیر حق حرکت می‌کند، از هیچ موضوعی نباید بترسد چراکه خداوند وعده پیروزی برای آن ملت یا کشور را داده است.

قالیباف با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب است، گفت: رویداد عصر امید در چله دوم انقلاب اسلامی و چهل سالگی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود که این موضوع بسیار امید بخش است. دانشگاه آزاد اسلامی در اوایل پیروزی انقلاب حدود ۶ میلیون جوان که منتظر ورود به دانشگاه بودند را برای تحصیل جذب کرد.

وی اضافه کرد: دانشگاه ازاد اسلامی نهادی علمی و مردمی است و امیدواریم بتواند در گام دوم انقلاب و بر اساس سیاست نامه رهبر انقلاب حرکت کند. نهادهای علمی باید بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب برنامه‌ریزی کنند و ایده پردازی علمی و پیشرفت داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر کشور نیازمند روحیه و مدیریت جهادی در محیط دانشگاه‌های کشور به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی است. عزت کشور و ایرانیان بر اساس حفظ این روحیه به دست خواهد آمد. در حال حاضر جامعه توقع دارد که ایران سرافراز داشته باشیم و خواسته‌های مقام معظم رهبری اجرایی شود. برای این کار باید ایران ما قوی باشد که این قدرت در گرو تحقق ایمان به عقاید و سنت‌های الهی و مردم محوری فعالیت مسئولان به دست می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر ایران عزیز را دوست داریم، اگر خودمان را بنده خدا می دانیم و می خواهیم دستگیری کنیم و اگر اقتدار ایران اسلامی را می خواهیم و به دنبال احیای مجدد فرهنگ اسلامی مبتنی بر قرآن و اهل بیت هستیم، اگر می‌خواهیم ایرانمان همیشه سرافراز باشد و مردم از ما راضی باشند و خواسته های رهبری را تحقق بدهیم باید کارآمدی دین در اداره جامعه در بعد مادی و معنوی را برای مردم تضمین کنیم.

قالیباف با اشاره به تفاوت دانشگاه آزاد اسلامی با سایر دانشگاه‌ها گفت: این دانشگاه مردمی است و توانسته جایگاه منحصر فردی را در حوزه دانش بنیان و پیشرفت کشور و ظهور علم در جامعه داشته باشد.

وی ادامه داد: اجرای بند ب ماده ۶ قانون حمایت از دانش بنیان ها بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است چراکه این دانشگاه ظرفیت بسیار مناسبی دارد.

قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب که قوانین دست و پا گیر و فرارهای مالیاتی انگیزه را از تولیدکنندگان به ویژه جوانان ما می‌گیرد، گفت: مجلس در حوزه دانش بنیان فعالیت‌های خوبی انجام داده تا این موانع برطرف شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه هجمه‌های نادرستی علیه مجلس شورای اسلامی شکل گرفته که نادرست است. به عنوان مثال حرف و حدیث‌هایی در خصوص قانون‌های دانش بنیان و کسب و کار وجود دارد؛ اما مجلس از وظایف و حمایت خود از نظارت و قانون گذاری در این حوزه‌ها کوتاه نخواهد آمد.