به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران، احمد وحیدی در جمع خبرنگاران در نوشهر گفت: مشکلی در تامین ماکارونی و روغن در داخل وجود ندارد بلکه صادرات غیر قانونی برخی از مایحتاج عمومی مردم به دلیل اختلاف قیمت در کشور‌های همسایه علت گرانی اخیر است.

وی افزود: کمبود کالا یا به دلیل احتکار توسط برخی تولیدکنندگان و توزیع کنندگان یا به دلیل اختلاف قیمت یک محصول در داخل و خارج کشور است که باعث می‌شود مقدار زیادی از مایحتاج مردم به شکل صادرات غیر قانونی از مرز‌ها خارج شود.

وزیر کشور گفت: ستاد مبارزه با قاچاق با افرادی که مایحتاج مردم را به شکل غیر قانونی از ایران خارج می‌کنند برخورد می‌کند و نگهداری کالا تا اعلام قیمت جدید و با هدف گران فروشی نیز مصداق احتکار است و با متخلفان برخورد خواهد شد. 

وحیدی در رابطه با گرانی ماکارونی گفت: ماکارونی موجود در بازار بر اساس قیمت سابق آرد عرضه می‌شود، ولی با توجه به افزایش قیمت آرد اگر بنا شد اضافه بر آن قیمت این محصول عرضه شود دولت آن را از طریق تامین یارانه‌ها جبران می‌کند. 

وزیر کشور که برای انجام سفر یک روزه به مازندران سفر کرده است صبح امروز بعد ازحضور در همایش توسعه مازندران و گفتگو با خبرنگاران با بالگرد به شهرک صنعتی سلمانشهر در شهرستان عباس آباد رفت تا از واحد‌های صنعتی و تولیدی این شهرک بازدید کند .

بازدید هوایی از سواحل آزاده شده، حضور در یادواره شهید شیرودی و نشست شورای تامین از برنامه‌های دیگر سفر وحیدی به مازندران است.