به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، سازمان جهانی بهداشت می‌گوید تا ۲۱ آوریل(۵ روز پیش) موارد حاد هپاتیت با منشأ ناشناخته در کشورهای انگلیس، آمریکا، اسپانیا، دانمارک، ایرلند، هلند، ایتالیا، نروژ، فرانسه، رومانی، بلژیک و رژیم صهیونیستی گزارش شده است. به گفته این نهاد بهداشتی، از ۱۶۹ مورد، ۱۱۴ مورد تنها در انگلیس مشاهده شده است.

مقامات بهداشتی سراسر جهان در حال بررسی افزایش مرموز موارد شدید هپاتیت در کودکان هستند. هپاتیت التهاب کبد و علت اغلب یک ویروس است، اما ویروس‌هایی که معمولاً باعث بیماری می‌شوند مانند  هپاتیت A، B، C، D و E در موارد مورد بحث رد شده‌اند و پزشکان در جست‌و‌جوی عوامل دیگر هستند. عفونت‌های ویروسی معمولا با این بیماری مرتبط‌‌ند و به آن‌ها هپاتیت غیر «ای-ئی» (non-A-E) می‌گویند اما دانشمندان مطمئن نیستند چه چیز به شیوع  آن منجر شده است. در چند مورد، بیماری آنقدر شدید بود که کودکان نیاز به پیوند کبد داشتند. 

هپاتیت

ماریا بوتی، فوق تخصص گوارش و کبد از بارسلونا و رئیس انجمن اروپایی مطالعات گفت: تعداد موارد ابتلا اگرچه کم است، اما همه مبتلایان کودک هستند، این نگرانی اصلی است، و نکته دیگر شدت آن است.

هیچ درمان خاصی برای هپاتیت وجود ندارد اما داروهایی مانند استروئیدها و همچنین داروهایی برای درمان علائم می توانند کمک کنند. به والدین گفته شده که مراقب علائم باشند و در صورت نگرانی با یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی در ارتباط باشند.