به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی زن و خانواده با اشاره به جایگاه رفیع بانوان در جامعه گفت: مسئله مهم امروز جامعه ما زن و خانواده است. تکرار این سخن که باید مشکلات زنان و خانواده رفع شود مشکلی را حل نمی‌کند و باید در این راستا اقدامات عملی انجام شود.

آقای رئیسی مهمترین نهاد در جامعه را نهاد خانواده دانست و خاطر نشان کرد: موضوع زن و خانواده یکی از بخش‌هایی است که دشمن به آن هجوم آورده و ما نیز در مقابل باید با پیش‌بینی و پیشگیری از مخاطرات این حوزه، از کیان خانواده مراقبت کنیم.

دکتر رئیسی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات اعطای تسهیلات به زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: زنان و بانوان باید احساس کنند که در جامعه مورد پشتیبانی و حمایت هستند.

در این جلسه اعضا با تشکیل صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار و ارتقای جایگاه ساختار معاونت و مشاورین مرتبط با معاونت زنان در سازمان‌ها موافقت کردند و مقرر شد مشاوران زن در همه تصمیم‌گیری‌های کلان وزارتخانه ها و سازمان ها سهیم باشند و در شورا های مرتبط مشارکت داده شوند.

 
نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده در دولت سیزدهم موافقت با تشکیل صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار موافقت با تشکیل صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار موافقت با تشکیل صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار موافقت با تشکیل صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور موافقت با تشکیل صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار