به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی، امروز شنبه در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا با تبریک ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) و قدردانی از همه دست‌اندرکاران مقابله با بیماری کرونا، اظهار داشت: مسئولان و متولیان امور در رفتار خود، با الگو گرفتن از سلوک رهبر معظم انقلاب، تلاش کنند رعایت اصول بهداشتی و احترام به توصیه‌های متخصصان و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را در جامعه، نهادینه و فرهنگ‌سازی کنند.
 
رئیس جمهور، استمرار رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی را مورد تأکید قرار داد و گفت: گذشت زمان و کاهش شدت بیماری کرونا نباید موجب عادی‌انگاری و سستی در رعایت این شیوه‌نامه‌ها شود.
رئیسی
 
دکتر رئیسی، مرجع رسمی و اصلی اطلاع‌رسانی درباره بیماری کرونا را وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا دانست و تصریح کرد: بیان سخنانی خارج از این چارچوب درباره کرونا، موجب عادی‌سازی یا اضطراب و نگرانی در جامعه می‌شود و زندگی روزمره مردم و کسب و کار‌ها و تحصیل را تحت تأثیر قرار می‌دهد و حتما باید از این کار خودداری شود.
 
رئیس جمهور در ادامه به ضرورت همیاری کشور‌ها در مقابله کرونا اشاره کرد و از اراده جمهوری اسلامی ایران بر استمرار سیاست‌های انسان‌دوستانه و کمک به کشور‌های نیازمند منطقه و سایر نقاط جهان خبر داد.
 
دکتر رئیسی، ضرورت یاری‌رسانی به کشور چین برای مقابله با همه گیری کرونا در مقطع فعلی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: کشور چین در زمان بحرانی کرونا در کشورمان با ارسال محموله‌های واکسن، کمک بزرگی به مردم کشور ما کرد و امروز در شرایطی هستیم که می‌توانیم با انتقال تجربیات علمی خود در مقابله با کرونا به مردم و دولت چین کمک کنیم.
 
رئیس جمهور، اقدام شرکت‌های ایرانی در تولید واکسن کرونا را افتخارآمیز دانست و گفت: این شرکت‌ها می‌توانند با در نظر گرفتن ذخیره لازم برای آینده، واکسن‌های مازاد نیاز را صادر کنند که صادرات به کشور افغانستان در این زمینه مورد توجه است.