به گزارش خبرنگار مهر، سومین شب از هشتمین هفته هنر انقلاب با معرفی چهره‌های سال هنر انقلاب در رشته موسیقی و شعر شامگاه روز چهارشنبه ۲۴ فروردین در محوطه باز حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

میلاد عرفان پور مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری در ابتدای این مراسم که با اجرای عبدالله روا برگزار شد، توضیح داد: از قدیم تاکنون این حیاط و فضا به عنوان محفل هنرمندان برای تولید هنر در حافظه همه ما به یادگار مانده است و این رویا را داشته‌ایم که همبستگی و همدلی رقم بخورد و این دیدارها در شب‌های ماه مبارک رمضان زمینه ساز دیدارها و حضورهای بابرکت هنرمندان در حوزه هنری است که هریک از شما صاحب امضا و جریان ساز در زمینه موسیقی و شعر هستید.

این شاعر و ترانه سرا بیان کرد: مرکز موسیقی حوزه هنری در سه سال و چند ماه اخیر تلاش کرده است در زمینه‌های مختلف از جمله موسیقی ایرانی، پاپ، تلفیقی، پژوهش و آموزش موسیقی هم آثاری را تولید کند هم برنامه‌هایی را برگزار. محدودیت‌هایی طبعاً داشته‌ایم اما همه عوامل پای کار ایستاده‌اند تا بهترین نتیجه رقم بخورد. ما نیز بیش از ۶۰ آلبوم موسیقی منتشر کرده‌ایم و سایر فعالیت‌هایی که شرحش در این مجال نمی‌گنجد اما امیدواریم روزهای بهتری پیش رویمان باشد؛ در سرزمینی که با موسیقی و شعر گره خورده است.

عباس محمدی مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری هم در این مراسم تصریح کرد: حوزه هنری خانه شماست و خوشحال و خوش وقتم که این جمع صمیمی را بعد از دو سال کنار هم می‌بینم. آرزوی طول عمر و سلامتی برای همگی دارم. البته که خبر از دست دادن محمدزمان گلدسته همه ما را غمگین کرد.

معرفی چهره‌های هنر انقلاب در حوزه موسیقی وشعر

در ادامه این مراسم در حضور عماد توحیدی و علیرضا قزوه مدیر دفتر موسیقی سازمان صداوسیما چهره‌های منتخب هنر انقلاب در سال ۱۴۰۰ به ترتیب زیر اعلام شدند:

*بخش موسیقی

- قاسم صرافان به دلیل سرایش تعداد قابل توجهی از سرودها و ترانه‌های انقلابی در سال ۱۴۰۰

- امیرحسین سمیعی به دلیل اجرای مؤثر آثار و سمفونی‌های فاخر موسیقایی درباره شهدای غواص و شهید سلیمانی «پوئم سمفونی اروند، پوئم سمفونی سرباز و چند اثر دیگر چهره شاخص هنر انقلاب

- صادق آهنگران به دلیل خواندن قطعات شاخص درباره شهید سلیمانی و جبهه مقاومت

*بخش شعر

- عالیه مهرابی به دلیل کسب جایزه سراسری شعر فجر، نفر برگزیده بخش شعر بزرگسال، انجمن داری و ارتقا جایگاه شعر زنان با سرودن شعرهای فاخر و متعهد، سرودن شعرهای روزآمد موضوعی با رویکرد واکنش‌سریع

- نغمه مستشار نظامی به دلیل تقدیر رهبر معظم انقلاب از شعری ایشان برای مادران شهدا و کتاب «تنها گریه نکن» و راه‌اندازی انجمن‌های مجازی و کمک به ترویج شعر انقلاب

-علیرضا رجبعلی‌زاده به دلیل سرودن مجموعه شعر عید در تبعید (برگزیده شعر فجر و همچنین برگزیده کتاب سال)

محمدمهدی دادمان، مجدالدین معلمی، علی قربانی، عبدالحمید قره‌داغی، سعید حدادیان، سروش بخشش، حسن وارسته، امید مهدی‌نژاد، عباس سجادی، اسماعیل امینی، حامد عسکری، ناصر فیض، میلاد عرفان‌پور، هوشنگ جاوید، رضا صنعتگر، کوروش زارعی، عباس حسین نژاد، محمد زرویی نصرآباد، امیرحسین سمیعی، قاسم صرافان، عباس محمدی، سیدجواد شرافت، عالیه مهرابی، نغمه مستشار نظامی، علیرضا رجبعلی زاده از هنرمندان حاضر در این مراسم بودند.