به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سید محمد پاکمهر­ افزود: وزارت بهداشت­ همزمان با توسعه و تجهیز بیمارستان‌های کشور و مراکز درمانی و بهره‌گیری از کادر مجرب درمان و نیرو‌های متخصص توانسته به خوبی پیک ششم بیماری کرونا را مدیریت کند و عملکرد بسیار شایسته‌ای داشته است. 
وی یادآوری کرد: امروز نگاه ویژه و تلاش مجدانه‌ای برای تولید واکسن در داخل کشور وجود دارد و با حضور شرکت‌های داخلی و در پلتفرم‌های متعدد دولت و وزارت بهداشت اقدامات قابل تقدیری انجام داده است.
پاکمهر ادامه داد: امروز به مرز تولید ماهیانه ۵۰ میلیون دُز واکسن رسیده‌ایم که طبق اعلام وزیر بهداشت و دکتر عین اللهی بیش از نیاز مصرف داخلی است.
RxwaeLBwbIlL
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که نزدیک به دو هفته است که به مرز صادرات واکسن رسیده ایم، افزود: طبق اعلام وزرات بهداشت تاکنون ۴ میلیون دوز صادرات واکسن کرونا نیز انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای مدیریت و مهار بیماری کووید ۱۹، جلسات ستاد ملی کرونا با حضور وزیر بهداشت و کادر جدید به صورت موثرتری برگزار شده که منجر به نتایج چشم‌گیری نیز شده که تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مانند دستگاه‌های اکسیژن‌ساز، سی تی اسکن، ام آر آی و... در اقصی نقاط کشور ازجمله آن است.
پاکمهر­ ابراز کرد: این خود باوری منجر به ثبت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشور‌های موفق در این زمینه شده است.
نماینده مردم ۵ شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت برقراری عدالت در سلامت اشاره و اعلام کرد: در قوانین بالادستی مانند برنامه پنجم و ششم توسعه یکی از اهداف توزیع نظام سلامت دسترسی عادلانه مردم به خدمات نظام سلامت است، اگر چه هنوز با برقراری عدالت در تمام کشور فاصله داریم، اما تلاش‌های مستمر و زیادی از سوی وزارت بهداشت و مجلس انجام شده و به نتیجه رسیده است.
وی با بیان این که خدمات عرضه شده به مردم در استان‌های محروم مانند سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی متفاوت از خدمات ارائه شده در شهر‌ها و استان‌های برخوردار است ادامه داد:، اما سیاست توزیع عادلانه خدمات نظام سلامت وجود دارد و سال به سال بیشتر محقق می‌شود، به طور مثال با پیگیری‌های انجام شده قرار است در استان خراسان شمالی مرکز درمان ناباروری راه اندازی شود، ساختمان این مرکز ساخته شده و برخی از تجهیزات هم خریداری شده است و دیگر تجهیزات نیز به زودی تهیه می‌شود تا بتوان با تجهیزات و کادر تخصص به خانواده‌ها خدمات مناسب ارائه کرد.
وی خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰، مقرر شده جهاد دانشگاهی در سراسر کشور مراکز تشخیص زود هنگام سرطان پستان و پیشگیری و غربالگری را راه اندازی کند و درمان بیماران نیز به خوبی و سریع انجام شود.