به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ حسین اشتری امروز در قرارگاه نوروزی ۱۴۰۱ با تبریک به مناسبت عید نوروز و ایام شعبانیه، افزود: قرارگاه نوروزی از ۲۵ اسفند آغاز شد و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در نیمه اول تعطیلات نوروزی همکاران ناجا به صورت حداکثری چه در جاده‌ها و چه در شهر‌ها حضور دارند و موج برگشت نیز به تازگی شروع شده است و این آمادگی برای برگشت مسافران خواهد بود.

سردار اشتری افزود: تاکید ما بر گشت‌های انتظامی است که بایستی فعال باشند و همچنین مراکز پاسخگویی از جمله سامانه ۱۱۰ فوریت‌های پلیسی این آمادگی را داشته باشند که سریع و به موقع به مردم پاسخ بدهند.

وی گفت: ۳۲ میلیون تردد تا به امروز ثبت کرده ایم که پیش بینی می‌کنیم تا پایان تعطیلات به بیش از ۵۰ میلیون تردد برسد و این رقم بالایی است و از مردم می‌خواهیم که قوانین راهنمایی و رانندگی را با دقت اجرا کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور درخصوص تلفات جاده‌ای افزود: حدود ۲۰ درصد براساس آمار‌ها کاهش تلفات را امسال شاهدیم، اما باید این میزان به کاهش حداکثری برسد و امیدواریم کاهش تلفات در تصادفات جاده‌ای با ۵۰ درصد تا پایان سال کاهش یابد و این موضوع حاکی از تلاش ماموران انتظامی، مردم و سایر دستگاه هاست.

سردار اشتری گفت: پلیس هوشمند، قانون مدار و نشاط بهاری از جمله شعار‌های پلیس است که بایستی هوشمندسازی و قانون مداری با سرعت بیشتری تحقق پیدا کند.

وی افزود: موضوع قانون مداری توصیه می‌شود و تا پایان سال محور ما و مسئولان باید براساس قانون باشد و مردم نیز به قانون احترام بگذارند.

سردار اشتری گفت: سعی کنیم در طول سال بهترین خدمات را به مردم ارایه بدهیم، زیرا این باعث افزایش اعتماد مردم خواهد شد.