به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان؛ رییس جمهور در سفر به خوزستان در نخستین برنامه اش، به کارخانه فولاد جهان آرای خرمشهر رفت و از نزدیک در جریان روند تولید و پیشرفت این خط صنعتی قرار گرفت. 

رییس جمهور در جمع کارگران فولاد جهان آرا با قدردانی از مردم آبادان و خرمشهر گفت: مردم خوزستان گردن همه‌ کشور حق دارند و رشادت‌های مردم آبادان و خرمشهر هیچ گاه از حافظه ملت پاک نخواهد شد.

آقای رییسی بر استفاده از نیرو‌های بومی در فرصت های شغلی خوزستان تاکید کرد و گفت: بومی گزینی در استخدام ها باید رعایت شود چرا که در استان خوزستان نیروهای بسیار خوب و حرفه ای وجود دارد.

وی گفت: ایجاد شغل مسئولیت مهمی است که برعهده دولت است و با تمام توان برآنیم که با همگرایی و همت همه دستگاه های اجرایی از پس این مسئولیت بربیاییم.

رییس جمهور در جمع کارگران با اعلام این خبر خوش که قطعا نیروهای بومی که از آغاز در این کارخانه مشغول بوده اند در ادامه نیز حضور خواهند داشت افزود: با بهره برداری از فاز دوم شرکت فولاد جهان آرای خرمشهر در آینده ای نزدیک ۲ هزار و دویست نفر به صورت مستقیم و هزاران نفر غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد. 

پروژه عملیاتی فاز نخست اجرای این پروژه با پیشرفت ۹۷ درصدی در حال اجراست و ظرفیت اسمی آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن تعریف شده است.

محصول نهایی این پروژه که عملیات آن از سال ۱۳۹۴ آغاز شده است، اسلب با ۱۲ متر طول، عرض ۲متر و ۲۰ سانتی متر و قطر ۳۰ سانت است که در خاورمیانه نخستین خط تولیدی محصول فولادی با این ابعاد خواهد بود.

کارخانه فولاد جهان آرای خرمشهر در مساحتی معادل ۲۷۳ هکتار در حال اجراست، در فاز نخست خط تولید و سایت آب شیرین کن آن با تولید روزانه ۲۷ هزار مترمکعب بهره برداری خواهد شد.

 
کارگران فولاد خرمشهر بر سر کار می مانند کارگران فولاد خرمشهر بر سر کار می مانند کارگران فولاد خرمشهر بر سر کار می مانند کارگران فولاد خرمشهر بر سر کار می مانند کارگران فولاد خرمشهر بر سر کار می مانند
 

رییس جمهور قرار است پس از ترک کارخانه به نهرخین از یادمان‌های هشت سال دفاع مقدس برود.