به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای صبح پنجشنبه در بدو ورود به زاهدان در جمع خبرنگاران با تبریک اعیاد شعبانیه، عید باستانی نوروز و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: یکی از برنامه‌های قوه قضائیه حضور در استان‌ها و مراکز شهرستان‌ها است تا از این طریق زمینه برای حل مشکلات هر منطقه فراهم شود.

رئیس قوه قضائیه از مردم سیستان و بلوچستان به عنوان مردمانی متدین و آراسته به ارزش‌های دینی یاد کرد و گفت: این سرزمین با سابقه‌ای کهن و مردمانی پر تلاش سزاوار برخی مشکلات نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جمع خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و پیشاپیش حلولماه مبارک رمضان و بهار طبیعت، به تشریح اهداف سفر هیئت عالی قضایی به استان سیستان وبلوچستان پرداخت و اظهار کرد: مسائل و مشکلات استان سیستان و بلوچستان به ویژه در حوزه قضایی از قبل احصاء شده و در  سفر امروز در صدد هستیم از طریق هم‌اندیشی و تبادل‌نظر با مسئولان ، نخبگان و علمای شیعه و سنی این استان، برای رفع این مسائل و مشکلات، اقدامات لازم را به عمل آوریم.

رئیس عدلیه با اشاره به سابقه دیرین استان سیستان و بلوچستان و مردم پرتلاش و متدین این استان گفت: مشکلاتی که استان سیستان و بلوچستان امروز‌ با آن دست و پنجه نرم می‌کند سزاوار این استان با چنین سابقه دیرینه و مردم پرتلاش و متدینی نیست.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: در سفر به استان سیستان و بلوچستان در صدد هستیم با همکاری و مساعدت مردم و مسئولان و نخبگان این استان برای رفع مشکلات و بهبود امور و همچنین رفع‌ مسائل قضایی استان گام‌های بلندتری را برداریم.

دیدار با اقشار مختلف مردمی و روحانیون سیستان و بلوچستان، دیدار با قضات و کارکنان دادگستری این استان، حضور در شورای اداری و بررسی مشکلات قضایی استان و تصویب مصوبات برای رفع مشکلات دستگاه قضایی از مهمترین برنامه‌های سفر رئیس قوه قضاییه به استان پهناور سیستان و بلوچستان است.

سایر مسئولان عالی قضایی که در سفر به سیستان و بلوچستان رئیس عدلیه را همراهی می‌کنند، هر کدام به نقاط مختلف این استان پهناور خواهند رفت تا ضمن دیدار مستقیم و بدون واسطه با مردمان شریف و عزیز مناطق دورافتاده و کم‌برخوردار سیستان و بلوچستان، از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شوند و برای برطرف کردن مسائل قضایی و سایر مشکلات آنها، اقدامات مقتضی را ترتیب دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای از بدو تصدی ریاست دستگاه قضا در دهم تیرماه سال جاری تاکنون به صورت رسمی و در صدر هیئت عالی قضایی به استان‌های ایلام، قزوین، خوزستان، گلستان و خراسان‌ رضوی سفر کرده است و سفر امروز به سیستان‌ و بلوچستان ششمین سفر رسمی ریاست قوه قضاییه در دوره جدید محسوب می‌شود.