به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری در همایش رؤسای پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی سراسر کشور پس از عرض تسلیت به مناسب شهادت مظلومانه بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه الزهرا (س)، سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مهندس ابومهدی المهندس و همرزمانشان اظهار داشت: پیامبر اسلام بعد از گذشت ۲۳ سال از نبوتش به ملکوت اعلا پیوست و درباره حضرت فاطمه الزهرا (س) وجایگاه ایشان بارها به همگان سفارش شده است.

وی به نقل از مرحوم کلینی افزود: شهادت حضرت فاطمه (س) را نه تنها محدثان شیعه، بلکه محدثان اهل سنت نیز پایان زندگی این بانوی بزرگوار را با شهادت ثبت کردند و اینکه بعضی کژاندیش‌ها القا می‌کنند که شیعیان این حرف را می‌زنند مبنایی ندارد، اینگونه نیست، بلکه محدثان اهل سنت نیز به این موضوع اذعان دارند و در روایت معتبر هست که پیامبر (ص) راجع به حضرت زهرا (س) نقل می‌کنند که فاطمه اول کسی هست که بعد از من بر من وارد می‌شود در حالی که اندوه و حزن وجود او را فرا گرفته است.

دادستان کل کشور در بخش دوم سخنان خود در خصوص سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه داد: تکریم و بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مالک اشتر زمان، ابومهدی مهندس و یارانشان که در دومین سالگردشان قرار داریم بر همگان واجب است.

این مقام قضائی اضافه کرد: زندگی حاج قاسم منشأ آثار و برکات فراموش نشدنی است زندگی وی چه در دوران دفاع مقدس و چه در دورانی که به مدیریت و فرماندهی ایشان در کشور نیاز بود و یا در زمانی که در مقام فرماندهی سپاه قدس بودند اجازه ندادند تکفیری‌های خبیث و داعش جنایتکار حتی به نزدیکی‌های مرز ایران برسند و با همکاری و هماهنگی‌هایی که با کشور عراق، سوریه و لبنان داشتند توانستند این جریان خبیث را زمین گیر و نابود کنند.

این شهید بزرگوار به همراه همرزمشان شهید بزرگوار ابومهدی المهندس و دیگر عزیزانی که در رکاب این شهیدان بودند ریشه داعش را در آن مناطق خشکاندند و ما اگر به صراحت می‌گوئیم امروز امنیت خود را مرهون این شهدا و عزیزان بوده اغراق نمی‌گوییم.این کلمات حقی است که قابل اثبات است.

منتظری ضمن تقدیر و تشکر از کسانی که در صف و ستاد در مقابله با این پدیده خطرناک، حضور فعال دارند و تلاش می‌کنند و هزینه دادند و می‌دهند، گفت: همین دیروز ما عزیزی را در مقابله با قاچاقچیان در زنجان از دست دادیم و این هزینه‌هایی است که پرداخت می‌کنیم و همچنین در خصوص مسئله مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرد: در این عرصه مطالب زیاد گفته و شنیده شده است و مطالبی که ارائه می‌شود من باب تاکید است و برای دستیابی به موفقیت باید این تعامل و تجارب سابق را همه داشته باشیم.

منتظری ادامه داد: امروز مسئله اقتصاد کشور حرف اول را می‌زند همانطور که مقام معظم رهبری مدظله‌العالی راهبردهای کلی نظام را تبیین می‌کنند و مسائل و بیاناتی را که در چندین سال بیان فرمودند همگی موضوع اقتصادی دارند مسئله اقتصاد بسیار مسئله مهمی است و در حوزه اقتصاد باید مسئله و آسیب‌های اقتصادی را خوب شناخت و آسیب شناسی کرد.

این مقام قضائی اضافه کرد: ما اگر اقتصاد را از یک دریچه کلی ببینیم آن را به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم بندی می‌کنیم، این دو بخش یک ارتباط تنگاتنگ و تأثیرگذار دارند و اگر با هماهنگ نباشند می‌توانند مسیر تولید، توزیع و تأمین نیازهای مردم را از دست برنامه ریزان داخل کشور خارج کنند.

وی همچنین اشاره کرد: یکی از مهمترین مسائلی که می‌تواند به کشور در حوزه تولید، مصرف و توزیع آسیب بزند مسئله قاچاق کالاست که برای کشور سم مهلکی است؛ به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) قاچاق کالا در حقیقت خنجری است که از پشت بر پیکره اقتصاد کشور وارد می‌شود و این شما کارشناسان و کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستید که این خنجر را باید بگیرید و باید ببینیم که تا چه اندازه در گرفتن خنجر موفق عمل کردیم.

منتظری تصریح کرد: عزیزان ما در سنگرهای مقابله با فساد مالی و اقتصادی که یکی از آنها مقابله با قاچاق کالاست به صورت شبانه روزی خدمت کرده و زحمت می‌کشند و عزیزانی را هم در این مسیر تقدیم انقلاب کردیم و همین جا یاد و خاطره این عزیزان و تمام عزیزانی که در مقابله با قاچاق به شهادت رسیدند گرامی می‌دارم و این شهدا درسی به ما می‌دهند که کمر همت را در این راه باید قوی‌تر بست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مقابله با قاچاق کالا مانند حلقه‌های متصل به همدیگر است، توضیح داد: اگر یکی از این حلقه‌ها گم شود ما در کارمان موفق نخواهیم شد و یکی از وظایف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز این است که این حلقه‌ها را چنان باهم وصل کند که از هم ناگسستنی باشد.

دادستان کل کشور افزود: یکی از راه‌های ضربه زدن به کشور، آسیب به پایه‌های اقتصاد مقاومتی و تعطیلی کارخانجات و کارگاه‌هایی که برای مردم اشتغال زاست و نظام‌های استکباری با برنامه‌ریزی حساب شده در کانون‌های فکر و اندیشه با وارد کردن کالای قاچاق و مصرف آنها در بازارهای داخلی می‌خواهند به اهداف شوم خود برسند ولی ما می‌توانیم با قانونگذاری متناسب با شرایط فعلی اقتصادی و همکاری منسجم دستگاه‌های اطلاعاتی یکدیگر را پشتیبانی کنیم.

منتظری ادامه داد: سازمان‌های اطلاعاتی که چنان قدرت اطلاعاتی قوی دارند که می‌توانند یک جنایتکار را از هواپیما پایین بکشند و دستگیر کنند و یا افرادی را از خارج از کشور استرداد کنید بسیار بعید است که ریشه‌های آسیب را نتوانند شناسایی کنند، اما شما حافظان امنیت اقتصادی باید ضمن اینکه با ظواهر قاچاق مقابله و مبارزه می‌کنید، ریشه‌های قاچاق را شناسایی کنید و نگذارید اتفاقات شومی بیفتد چون یک سری افراد سودجو و خائن این ضربه را به کشور زده که اولین ضررش هم به تولید داخلی است که آنها را به تعطیلی و نیمه تعطیلی می‌کشاند. چقدر افرادی که به خاطر گسترش قاچاق بیکار شدند و شما باید با این مسئله شوم به صورت جدی برخورد کنید.

دادستان کل کشور افزود: هم اکنون که دولت جدید با این انگیزه و با شعار وعده‌های مقابله و مبارزه جدی و بی امان با قاچاق کالا به میدان خدمتگزاری وارد شده به نظر می‌رسد الان زمینه مناسبی است که به صورت خوب مقابله شود.

منتظری با بیان اینکه بحث مشکلات اقتصادی امروز در کشور یک امر پنهان و ناشناخته نیست از مسئولان خواست: برنامه‌های مقابله‌ای را پیگیری کنند و دستگاه قضائی هم به موازات این همراه آنها است و هر جایی که نیازمند همراهی و پشتیبانی باشدکوتاهی نکرده و برابر قانون در کنار دستگاه‌های اجرایی و امنیتی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: شما کارآگاهان بدانید که کارتان بسیار ارزشمند است و دو هدف اصلی را دنبال می‌کنید که خدمت به اقتصاد کشور به این معنا که چرخ تولید و کارخانه ما بیشتر به چرخش در خواهد آمد و دیگری از یک امر حرام شرعی و غیرقانونی جلوگیری کنیم، این دو مهم از اهداف اصلی است.

منتظری عنوان کرد: ما هم در دستگاه قضائی و در حوزه دادسراهای کشور آنگونه که قانون می‌طلبد در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کنار شما عزیزان هستیم.