هادی بیگی نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، درباره جزئیات طرح اختصاص سهمیه بنزین به افراد در دو جزیره کیش و قشم اظهارکرد: درحال حاضر سهمیه بنزین به خودروها داده می‌شود که این موضوع دور از عدالت است. لذا اگر می‌خواهیم سهمیه بنزین عادلانه باشد، باید به همه افراد جامعه سهمیه داده شود.

وی افزود: امکان دارد برخی از افراد جامعه خودروی شخصی نداشته باشند اما می‌توانند سهمیه بنزین خود را دریافت کنند. این طرح به صورت آزمایشی در دو جزیره کیش و قشم اجرایی خواهد شد و سهیمه بنزین به جای خودرو، به افراد تعلق می‌گیرد.

بیگی نژاد درباره بررسی این طرح در کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمیسیون قرار بود بررسی این طرح را در دستور کار قرار دهد؛ اما به دلیل جلوگیری از ایجاد تنش روانی و ناراحتی در جامعه تصمیم گرفتیم که این موضوع را بررسی کنیم. درحال حاضر مردم تحمل فشار روانی جدید را ندارند درحالی اگر این طرح به درستی اجرا شود، اتفاق خوبی در زمینه سهیمه بنزین اتفاق خواهد افتاد و افرادی هم که خودرو ندارند، سهیمه بنزین می‌گیرند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دولت به دنبال این است که با اجرای پایلوت و آزمایشی طرح اختصاص سهمیه بنزین به افراد، نقاط مثبت و منفی آن را مورد ارزیابی قرار دهد تا اگر موفقیت آمیز بود، در کل کشور اجرایی کند. البته هنوز جزئیات دقیق این طرح روشن نیست اما به طور کلی اختصاص سهمیه بنزین به افراد، اقدام درستی است.

بیگی نژاد در پاسخ به سوالی درباره احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده خاطرنشان کرد: موضوع افزایش قیمت بنزین به هیچ وجه در لایحه بودجه سال 1401 مطرح نیست و شایعات پیرامون این موضوع مطلقا صحت ندارد.