سروش صحت کارگردان و بازیگر اهل ایران است. سروش صحت در سال ۱۳۹۸ برندهٔ سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی برای فیلم جهان با من برقص در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر شد.در ادامه گزیده ای از بیوگرافی سروش صحت و عکس جالب سلفی ایشان را مشاهده مینمایید.

سروش صحت, بیوگرافی سروش صحت,زندگینامه سروش صحت

  سروش صحت، بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون

تولد:  ۸ آذر ۱۳۴۴
محل تولد: اصفهان  (اصالتا نائینی)
محل زندگی: تهران
پیشه: کارگردان، نویسنده، بازیگر
همسر(ها) : سارا سالار
فرزندان : سورنا صحت
مدرک تحصیلی: کاردانی رادیولوژی، کارشناسی شیمی کاربردی، کارشناسی ارشد آلودگی و حفاظت محیط زیست دریا

بیوگرافی سروش صحت

سروش صحت را بیشتر بعنوان کارگردان مجموعه های طنز موفق تلویزیونی می شناسیم. کارگردانی که بدون مقدمه چینی خاص، همراه با چاشنی فانتزی، مخاطب را سرگرم مجموعه هایش می کند و لا به لای کمدی، انتقاد هم می کند. سروش صحت تا به حال با مهم ترین کمدین های سینمای ایران کار نموده و به گفته خودش از هر یک از آن ها تأثیر گرفته است. احتمالا تنها تفاوتش هم با آن ها، حفظ ارتباطش با تلویزیون و ماندگاری در این رسانه است. در این مطلب بیوگرافی سروش صحت را با هم می خوانیم.

سروش صحت, بیوگرافی سروش صحت,زندگینامه سروش صحت

 سروش صحت و برادرش خشایار موحدیان در کودکی
سروش صحت ۸ آذر سال ۱۳۴۴ در اصفهان متولد شد. پدر و مادرش اهل نائین بودند. سروش صحت تا سال ۱۳۶۳ ( تا ۱۹سالگی) در اصفهان زندگی می کرد و بعد از پذیرفته شدن در دانشگاه در تهران ساکن شد. او دارای مدرک کاردانی رادیولوژی، کارشناسی شیمی کاربردی و کارشناسی ارشد الودگی و حفاظت محیط زیست دریا است.
سروش صحت این کارگردان، نویسنده، بازیگر و مجری کشورمان برادر خشایار موحدیان تدوینگر معروف سینما و تلویزیون است که بسیاری از طرفدارانشان به علت متفاوت بودن نام خانوادگی این دو هنرمند اطلاعی از برادر بودن آن ها ندارند.

سروش صحت, بیوگرافی سروش صحت,زندگینامه سروش صحت

چهره جدید سروش صحت + عکس

آغاز کار هنری سروش صحت

سروش صحت با مجموعه« جنگ ۷۷» مهران مدیری در سال ۱۳۷۷ پا به عرصه هنر گذاشت و به شهرت رسید و همزمان در همان برنامه نویسندگی را در کنار بازیگری تجربه کرد. بازی در سینما را در سال ۱۳۷۸ با فیلم« شراره» به کارگردانی سیامک شامقی شروع نمود. نام خانوادگی او« صحت نائینی» بوده است ولی به گفته خودش به علت طولانی بودن، آنرا به« صحت» تغییر داده است.

سروش صحت با تبحری که در زمینه کارگردانی داشت توانست استعداد بازیگرانی همچون پژمان جمشیدی، محمد نادری، بهنام تشکر، هوتن شکیبا را کشف کند و آن ها را وارد عرصه بازیگری کند.

سروش صحت, بیوگرافی سروش صحت,عکس های سروش صحت

ازدواج سروش صحت
 

زوج جنجالی تلویزیون از عوامل انتخاب مجری در رسانه می‌گویند+عکس

سروش صحت در سال 1372 با خانمی به نام سارا سالار ازدواج کرد. سارا سالار رمان نویس است و در حرفه خودش بسیار موفق است. این دو هشت سال بعد از ازدواج صاحب  پسری شدند و نام او را سورنا گذاشتند.
خانم سارا سالار متولد سال 1345 در شهر زاهدان است، وی نویسنده و مترجم است. سارا سالار تابحال دو رمان به نام های احتمالا گم شده ام و هست یا نیست در نشر چشمه منتشر نموده است و در سال 1389 برای رمان احتما گم شده ام برنده جایزه ادبی هوشنگ گلشیری شده است. این رمان به زبان انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی هم ترجمه شده است.

سروش صحت,بیوگرافی همسر سروش صحت,عکس های سروش صحت

 سارا سالار، همسر سروش صحت

سلفی عجیب و غریب سروش صحت

سروش صحت مجری خوب برنامه کتاباز و بازیگر و کارگردان مطرح ایرانی اینباربا انتشار سلفی عجیب خود خبرساز شد.

سروش صحت و حیوان خانگی اش