همه جوانان وام ازدواج می گیرند. وام ازدواج کمک به زوجین جوان است. وام ازدواج با توجه به تورم افزایش می یابد.


 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از ایبِنا؛ آقای علیرضا قیطاسی در گفتگو با رسانه ملی پیرامون آخرین وضعیت پرداخت وام ازدواج در شبکه بانکی کشور با اشاره به اینکه افراد متقاضی وام ازدواج باید در سامانه بانک مرکزی ثبت‌نام کنند اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ حدود ۷۸۸ هزار نفر ثبت نام کردند که از میان افراد ثبت نام شده، به حدود ۷۴۱ هزار نفر تسهیلات ازدواج پرداخت شد. به عبارت دیگر بالای ۹۴ درصد افراد در سال گذشته وام ازدواج را دریافت کرده‌اند و همچنین وام ازدواج ۴۷ هزار و ۷۰۰ نفر نیز در پایان سال ۹۹ باقی مانده بود که در سال جاری پرداخت شد.

به گفته قیطاسی، حدود ۳۶۰ هزار نفر تا پایان مردادماه امسال در سامانه بانک مرکزی ثبت نام کرده‌اند که بیش از ۲۰۰ هزار نفر نیز تسهیلات وام ازدواج را دریافت کرده‌اند.

ازدواج

وی افزود: روال به این صورت است که افرادی که ازدواج می‌کنند و قصد دریافت وام ازدواج از شبکه بانکی کشور را دارند، ابتدا باید در سامانه بانک مرکزی ثبت نام کنند و بعد از اینکه ثبت نام کردند و بانک مورد نظرشان مشخص شد، پیامکی برای آن‌ها ارسال می‌شود. سپس می‌بایست ظرف ده روز به بانک مراجعه کنند و مدارک لازم را ارائه کنند و بانک هم بر اساس سهمیه پیش بینی شده، وام ازدواج را پرداخت کند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی یادآور شد: همه ساله بیش از ۹۵ درصد از افرادی که ثبت نام می‌کنند وام ازدواج را دریافت کرده‌اند.