جشن عاطفه‌ ها با  شیوع کرونا برگزار می شود.  جشن عاطفه‌ ها مجازی است.  جشن عاطفه‌ ها در آستانه بازگشایی مدارس برگزار می شود. 


اسماعیل بحری‌زاده مشاور وزیر و قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس درباره پویش مهر عاطفه‌ها، اظهار کرد: هر ساله کمیته امداد با همکاری سازمان دانش‌آموزی در شهریور یا در آستانه بازگشایی مدارس برای کمک به دانش‌آموزانی که از امکانات و تجهیزات آموزشی محروم هستند، مراسم مهر عاطفه‌ها را برگزار می‌کند که دانش‌آموزان به هم‌نوعان خود کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: مشابه این جشن، اسفند ماه در آستانه سال جدید برگزار می شود که  جشن احسان و نیکوکاری نام دارد که این دو جشن با همکاری سازمان دانش‌آموزی و کمیته امداد برگزار می‌شود. 

بحری‌زاده با بیان اینکه دانش‌آموزان در جشن عاطفه‌ها، نیکوکاری را تمرین  می‌کنند و فرهنگ‌سازی می‌شود، افزود: سال گذشته در دو جشن نیکوکاری و عاطفه‌ها مبلغ ۹۶ میلیارد تومان دانش‌آموزان به هم‌نوعان‌شان کمک کردند و این در شرایط کرونایی کشور و عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس صورت گرفت. 

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی با بیان جشن عاطفه‌ها فردا برگزار می‌شود، افزود: مراسم نمادین جشن عاطفه‌ها در مدرسه محمدباقر صدر در منطقه ۱۱ تهران برگزار می‌شود و امیدواریم دانش‌آموزان، امسال هم به هم‌نوعان خود کمک کنند.

وی با بیان اینکه میدان‌دار این برنامه دانش‌آموزان هستند، تصریح کرد: امسال یک تغییر در نوع کمک دادیم و اولویت را تهیه گوشی هوشمند و تبلت گذاشتیم تا دانش‌آموزانی که دسترسی به آموزش‌های مجازی ندارند در اولویت کمک مدارس قرار گیرند.

وی درباره مبالغ جمع‌آوری شده، گفت: هر آنچه جمع‌آوری می‌شود به دانش‌آموزان نیازمند همان مدرسه اهدا می‌شود و البته به صورت محرمانه است و اگر مدرسه‌ای، دانش‌آموز محروم نداشت، به دانش‌آموزان محروم نزدیک‌‌ترین مدرسه به مدرسه اول تعلق می‌گیرد.

بحری‌زاده با تأکید بر اینکه اینطور نیست که مبالغ را جمع کنیم و بعد خودمان تصمیم بگیریم که چه کنیم، اظهار کرد: جشن عاطفه‌ها در این روزها که اکثر دانش‌آموزان آموزش غیرحضوری دارند از طریق شبکه شاد و کانال‌های ارتباطی که با دانش‌آموزان داریم، برگزار می‌شود. البته در برخی مدارس در استان‌ها به صورت نمادین به شکل حضوری برگزار می‌شود.