دانشمندان در حال تمرکز بر روی نسل بعدی واکسن‌ کرونا هستند. نسل بعدی واکسن‌ کرونا باید بسیار قوی باشد. نسل بعدی واکسن‌ کرونا می تواند تزریقی نباشد. نسل بعدی واکسن‌ کرونا می تواند قرص باشد.


مردم در صف واکسن COVID ۱۹ انتظار می‌کشند. در حال حاضر واکسن‌ها فقط به‌صورت تزریقی در دسترس هستند. • برای ساده و سریع‌تر شدن روند واکسیناسیون، محققان در تلاش‌ هستند نسل بعدی واکسن COVID ۱۹ یعنی قرص و اسپری بینی را تولید کنند. • از نظر تاریخی، واکسن‌های دیگر، مانند واکسن‌های فلج اطفال، به‌صورت تزریق شروع شدند اما بعداً واکسن‌های خوراکی آن‌ها تولید شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، برای کشف این‌که آیا این واکسن‌های خوراکی یا اسپری بینی به‌اندازه واکسن‌های تزریقی مؤثر هستند، تحقیقات بیشتری لازم است. سه واکسن COVID ۱۹ مجاز در ایالات متحده ممکن است به کنترل همه‌گیر شدن COVID ۱۹ در آینده نزدیک کمک کنند. 

 
 

اگرچه این واکسن‌ها که توسط Pfizer- BioNTech، Johnson &Johnson و Moderna منتشر شده‌اند، مؤثر هستند، اما با چالش‌هایی نیز روبرو هستند. همه این‌ها نیاز به تزریق دارند که باعث می‌شود افراد مبتلا به فوبیای سوزنی در تزریق دچار تردید شوند. 

علاوه بر این، عوارض جانبی از جمله احساس تب، علائم مانند آنفولانزا و درد بازو در هر سه واکسن شایع است.  تزریق واکسن Johnson &Johnson در حالی متوقف شده است که مقامات در مورد لخته شدن خون بسیار نادر که ممکن است با واکسن مرتبط باشد، تحقیق می‌کنند.