درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفت. بیمه درمان ناباروری سقف ندارد. درمان ناباروری هزینه زیادی دارد. بدلیل مشکلات مادی برخی زوجین بدنبال درمان ناباروری نمی رفتند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سجاد رضوی در ارتباط زنده تصویری با استودیو بخش خبری ۲۱ شبکه اول سیما افزود: خدمات ناباروری در بیمه‌های پایه در مراکز دولتی از سال‌های قبل تحت پوشش بود، ولی به علت محدودیتی که در مرکز دولتی وجود داشت و متقاضیان زیاد؛ جهت گسترش خدمات مربوطه از سال قبل بررسی‌ها شروع شد.

او ادامه داد: درجلسه شورای عالی که سال قبل برگزار شد پذیرفته شد که در بخش‌های غیر دولتی هم بیمه‌های پایه مورد قبل قرار گیرد و خرید خدمت انجام شود و این خرید خدمت باید براساس الگو‌های اقتصادی و علمی صورت بگیرد.
رضوی تصریح کرد: فراگیری بیمه‌ای درمان‌های ناباروری از زمان ابلاغ لازم الاجرا بوده است و تا این لحظه بسیاری از ابهامات استاندارد‌های این ابلاغیه مورد بررسی قرار گرفته و در حال رسیدگی است. این ابلاغیه از ۲ شهریور ماه صورت گرفته است و سازمان‌های بیمه باید در بخش‌های دولتی و عمومی غیر دولتی این خرید خدمت را انجام دهند.
 او افزود: هزینه درمان‌های ناباروری به قدری بالاست که در سایر نقاط دنیا هم بیمه‌ها به راحتی زیر بار نمی‌روند، ولی با توجه به سیاست‌های جمعیتی که در کشورمان وجود دارد و همتی که مسئولان در سرمایه گذاری در این بخش دارند شورای عالی بیمه با افتخار روند گسترش خدمات بیمه‌ای این درمان را پذیرفته است، هزینه درمان ناباروری سقف پرداخت ندارد فقط تا ۳ دوره در یک سال و کلا ۶ دوره این خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه‌ای خواهد بود.
 
رضوی گفت: شرط سنی برای خانم‌ها ۴۲ سال است که البته پس از آن هم خدمات حمایتی انجام می‌پذیرد.
رضوی ادامه داد: خدمات درمان ناباروری هم برای زوجین که فاقد فرزند هستند و هم برای افرادی که دارای فرزند هستند ارائه خواهد شد.