کرونا بر اعصاب انسان اثرات مخرب می گذارد. اثرات  کرونا بر اعصاب انسان انکار نشدنی است.  اثر کرونا بر اعصاب انسان

باید درمان شود.


به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، ناتالیا پشنیچنایا، معاون کارهای تحلیلی بالینی موسسه مرکزی تحقیقات اپیدمیولوژی روسیه در مورد تاثیر نوع خفیف کووید ۱۹ بر سیستم اعصاب انسان هشدار داد و گفت: افرادی که پس از ابتلا به یک شکل خفیف کرونا وارد بدن آنها شده، به سیستم مرکزی اعصاب بیمار آسیب زده می شود.

این متخصص بیماری‌های عفونی اظهار کرد: ویروس پس از ورود به بدن، از طریق بینی می‌تواند به عصب بویایی نفوذ کرده و از طریق سلول‌های سیستم عصبی پخش شود.

پشنیچنایا خبرداد: آسیب دیدن سیستم مرکزی اعصاب پس ازابتلا به ویروس کرونا در حین دوره عفونت حاد در بیماری رخ داده و این وضعیت علاوه بر اشکال شدید می تواند در شکل‌های خفیف‌تر نیز مشاهده شود.

عصبانیت

او  اضافه کرد: این ویروس همچنین می‌تواند با آسیب رساندن به اندوتلیوم عروق خونی مغز از طریق سد خونی مغزی عبور کرده و با استفاده از نقص‌هایی که از طریق آن‌ها ویروس وارد مغز می‌شود، رخنه کند. خانم دکتر پشنیچنایا همچنین گفت که کمبود اکسیژن که در اشکال شدید بیماری رخ می‌دهد، می‌تواند بر کار مغز تأثیر بگذارد.

همچنین، میکروترومبوز و پاسخ ایمنی غیرطبیعی نیز می‌تواند بر عملکرد مغز تأثیر بگذارد که می‌تواند باعث آسیب رسیدن به سلول‌های عصبی و تخریب غلاف میلین اطراف فیبرهای عصبی شود.