به گزارش پارس نیوز ، رمضان غلامی، در گفت وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شروع سیل بعد از نماز مغرب دیشب بوده است، خاطرنشان کرد: اما از قبل شروع سیل به همه سازمان‌ها هشدار و آماده باش سیل داده بوده‌ایم.

فرماندار سوادکوه با اشاره به اینکه سیل از محور دراسله آغاز شده بود و منجر به آسیب روستاهای لله بند، مومجی خیل، شیرکلا و گررودبار و بسته شدن این محور شد، از ارسال بیل اداره البرز مرکزی به این محور در همان زمان خبر داد و افزود: در ادامه سیل دوم از مسیر خطیرکوه جاری شد و منجر به آبگرفتگی شهرک فرهنگیان پلسفید و خیابان خدمات زیراب، پل منطقه کردآباد شد که در سریع‌ترین زمان لودر دوم البرز مرکزی و لودر پیشرو معادن و بیل بنیاد مسکن به این مناطق اعزام شد.

وی بیشترین تخریب سیل و رانش کوه را در محور اصلی سوادکوه در منطقه طالع عنوان کرد و با فجیع برشمردن آن و با بیان اینکه ۱۵ دستگاه انواع لودر و بیل مکانیکی برای بازگشایی این محور در حال کار هستند و از ناوگان فیروزکوه نیز کمک گرفته شد، از کماکان مسدود بودن این محور خبر داد.

فرماندار سوادکوه با بیان اینکه در این محور ۱۸ مصدوم داشته‌ایم، توضیح داد: از این تعداد چهار نفر سرپایی درمان شدند. و مابقی تحت درمان قرار دارند.

غلامی در ادامه افزود: همچنین افراد در راه مانده در پادگان دوآب، حسینیه شهید حسینی کندوان پلسفید و امام زاده عبدالحق زیراب اسکان داده شدند.

این مسؤول با اذغان بر اینکه ادوات و نیروها در محورهای روستایی نیز همچنان مشغول کار بوده و در حال بازگشایی این مسیرها هستند، تصریح کرد: روستاهای انند و چرات طی ۱۰ روز اخیر برای هشتمین بار دچار سیل شده است.

وی به حضور و تشکیل جلسه با اکبری قائم مقام راه داری کشور، استاندار و معاون استاندار، مدیرکل ستاد بحران استان و دیگر مدیران کل سازمان‌های خدمات رسان در استان به همراه فرمانده سپاه استان و شهرستان اشاره کرد و گفت: شرح وظایف مشخص و دستور پیگیری برای امور صادر شده است.

فرماندار سوادکوه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری گفت: همچنان که دو برف سنگین در اسفندماه سال گذشته منجر به مشکل خاصی در برگزاری انتخابات نشد، اکنون نیز با وجود خسارات سنگین سیل و پیگیری امور آن، کاملاً آماده برگزاری انتخابات پیش رو در تمامی مناطق روستایی و شهری شهرستان هستیم.

سرهنگ موسی بزرگی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، از بارش باران و راه گرفتن سیلاب در برخی محورهای غربی و شمالی استان سمنان خبر داد و ابراز کرد: محور سمنان- فیروزکوه امروز چهارشنبه ششم تیرماه مسدود است.

وی با بیان اینکه این مسدودی تا اطلاع ثانویه است لذا از مردم خواسته می‌شود تا به سمت این محور حرکت نکنند، افزود: بارندگی و جاری شدن سیل در محور فیروزکوه به قائم شهر در منطقه سوادکوه عامل مسدود شدن این محور است.

رئیس پلیس راه استان سمنان بیان کرد: از مردم می‌خواهیم قبل از ورود به محورها به خصوص محورهای شمالی و مرتفع، از شرایط جاده توسط راهداری اطمینان حاصل کنند.