به گزارش پارس نیوز به نقل از تسنیم،‌ بلافاصله پس از رسانه‌ای شدن سلب اختیار وزارت راه و شهرسازی در نرخ گذاری بلیت هواپیما، یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس یازدهم با بیان این‌که مجلس موضوع بلیت هواپیما را رها نکرده و اجازه آزاد شدن را نمی‌دهیم، اعلام داده بود: «در مجلس قانونی برای تعیین نرخ مصوب برای بلیت هواپیما تهیه و مصوب خواهیم کرد وگرنه به طور سرسام آور قیمت‌ها افزایش می‌کند و از نظارت خارج خواهد شد.»​

رضایی کوچی افزود: «با قانون‌گذاری در مجلس برای تعیین قیمت مصوب بلیت، رای دیوان را تغییر می‌دهیم. اگر دولت در این باره لایحه‌ای داشته باشد مجلس آن را دنبال می‌کند و در غیر این صورت مجلس این موضوع را پیگیری می‌کند و با طرح جلوی افزایش افسارگسیخته بلیت را به صورت قانونی می‌گیرد.»

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در واکنش به این اظهارات به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، گفت: قانونی که هیئت عمومی دیوان عدالت عمومی بر اجرای آن تاکید کرده توسط همین نمایندگان عزیز مجلس تصویب شده است. برای این کار هم مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ساعت‌ها کار کارشناسی انجام داده‌ و از نظر متخصصان استفاده کرده‌اند.​

اسعدی سامانی افزود: علاوه بر این تجربیات دنیا نیز برای این کار بررسی و مطالعه کرده و بر اساس آن قانون مصوب شد. در برنامه ششم توسعه نیز همین نمایندگان مجلس بر این موضوع (آزادسازی قیمت بلیت هواپیما) تاکید کرده‌اند.

وی ادامه داد: دوستانی که می‌گویند قانون را تغییر می‌دهیم خودشان در تصویب قانون آزادسازی نرخ بلیت هواپیما نقش داشته‌اند. امیدواریم به آن چیزی که مصوب کرده‌اند، مقید باشند.

وی تاکید کرد: به آنها می‌گوییم دغدغه‌ای نداشته‌ باشند؛ مطالعات انجام شده در دنیا نشان می‌دهد آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اجرا می‌شود و در عین حال منافع مردم از سوی دستگاه‌های نظارتی مورد توجه قرار می‌گیرد. در ایران نیز قیمت هیجانی بلیت هواپیما نخواهیم داشت و با یک مکانیزم معقول صنعت هوانوردی به پایداری بهتری خواهد رسید.