به گزارش پارس نیوز به نقل از وقت صبح، در بین مجرمانی که در طرح تازه پلیس آگاهی تهران دستگیر شده‌اند، ۲پسرخاله به نام‌های سعید و حمید حضور دارند. یکی از آنها مربی بدنسازی و دیگری بادیگارد سوپراستارهای سینماست. آنها مدتی قبل برای سرقت اموال یک مرد تاجر، نقشه گروگانگیری کشیدند اما این نقشه با جنایت همراه شد. گفت‌وگو با این دو سارق جنایتکار را بخوانید.

انگیزه‌تان از جنایت، فقط سرقت و اخاذی بود؟

سعید (مربی بدنسازی) : طمع و بلندپروازی باعث شد که حالا اینجا باشم.

حمید: من باید مهریه ۶ میلیاردی همسرم را می‌دادم اما نمی‌خواستم کسی را بکشم. این اولین جرمی است که من و سعید مرتکب شدیم.

مرد تاجر را از قبل می‌شناختید؟

سعید: همسایه مادر بزرگم بود و وقتی دیدم زیر پایش پورشه، بنز و بی ام دبلیو است، ‌وسوسه شدم از او اخاذی کنم. وضع مالی‌اش خیلی خوب بود. علاوه بر تجارت، در کار خرید و فروش عتیقه و زیرخاکی هم بود. به همین دلیل نقشه ربودن او را کشیدیم. باور کنید قصد کشتن او را نداشتیم اما بخت با ما یار نبود.

چه شد که نقشه‌شان با جنایت همراه شد؟

سعید: آن روز به بهانه معامله عتیقه، ‌ مرد تاجر را به خانه‌ای کشاندیم. خانه‌ را به مدت ۲۴ ساعت اجاره کرده بودیم. وقتی رسید، دست و پایش را بستیم. بعد به او آمپول آرام بخش تزریق کردیم. قرار بود ۱۵ میلیارد تومان رمزارز از خانواده‌اش اخاذی کنیم و بعد گروگان را رها کرده و از کشور خارج شویم اما نقشه ما خوب پیش نرفت.

یعنی چه اتفاقی افتاد؟

سعید: هنوز خانواده گروگان رمزارزها را تهیه نکرد بودند که متوجه شدیم مرد تاجر نفس نمی کشد و جانش را از دست داده است. فکر می کنم به خاطر بسته بودن دهانش و تزریق آمپول دچار خفگی شده بود.

با جسد چه کردید؟

سعید:جسد را مثله کردیم و در بیابان های حد فاصله جاجرود تا بومهن رهایش کردیم. باورتان می‌شود، ما به خاطر هیچ، ‌مرتکب قتل شدیم. بدون اینکه پولی گیرمان بیاید، پلیس ردمان را زد و دستگیر شدیم.

شغلتان چه بود؟

حمید: من بادیگارد بازیگران زن و کارگردان‌ها هستم. برای یک ماه حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان می گرفتم اما خب در آمد ثابتی نبود. ممکن بود چند ماه بیکار باشم. من باید مهریه همسرم را پرداخت می‌کردم و به همین دلیل بود که تصمیم به اجرای نقشه گروگانگیری گرفتم.

سعید: من هم مربی بدنسازی بودم اما طمع و بلندپروازی باعث شد که مرتکب آدم‌ربایی و قتل شوم.

منبع: فرارو