به گزارش پارس نیوز ، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری درباره انصرافش گفت: ان‌شالله همه عزیزان به نفع کاندید اصلح کنار خواهند رفت.

کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: ابتدا تلاش کردیم تا آقای مخبر به عنوان نامزد در انتخابات حضور پیدا کنند. اما نیامدند، بنابراین نگران شدم تا نماینده‌ای از دولت در انتخابات نماند و خواستم تا نماینده گفتمان ایشان باشم.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ با حضور در نشست خبری در خبرگزاری فارس اظهار کرد: انتخابات ۱۴۰۳ به شکل ناگهانی و با شهادت آیت الله رئیسی رخ داد. فضای این انتخابات به دلیل رخداد سریع، فرصت گفت‌وگو و پاسخگویی به شبهات را کمتر کرده است. در نبود احزاب برای معرفی افراد شایسته و اصلح، امواج سیاسی و دو قطبی‌ سازی‌ها منجر به انتخاب افراد می‌شود. شهید رئیسی یک شخص نبود، بلکه یک شخصیت و یک رئیس جمهور تراز بود. رییس‌جمهور باید ساختار فکری جمهوری اسلامی را بپذیرد و مکتبی باشد. همچنین رییس‌جمهور منتخب باید دکترین و برنامه روشن در تمامی موضوعات مهم کشور داشته باشد. تجربه رییس جمهور نیز حائز اهمیت خواهد بود. بنده ۲۰ سال سابقه مدیریت در کشور داشته‌ام. سلامت اقتصادی و خانواده رییس‌جمهور منتخب نیز بسیار مهم است.

آنگونه که ایسنا روایت کرده، وی با بیان این‌که «دست انقلاب پر است و چهره‌های حائز اهمیت در انتخابات کم نیست» افزود: «تلاش برای انتخاب فرد اصلح باید در اولویت مردم و رسانه‌ها باشد. تلاش کردم تا کمک به مردم را تبیین کنم. از دعواهای بی‌دلیل و بی ‌خلاقی‌ها در انتخابات قبل جلوگیری کردم و این موضوع در این انتخابات یک گفتمان شده است.

وی افزود: شهید رئیسی بعد از شهید رجایی توانست یک تغییر مسیری در نظام حکمرانی کشور ایجاد کند. لازم است تا آرمان‌ها و برنامه‌های ایشان ادامه پیدا کند. برنامه تحول دولت سیزدهم تولید شده، به رهبر انقلاب عرضه شده و ایشان این برنامه را تایید کرده‌اند. از تک تک افراد کابینه دولت حمایت نمی‌کنم اما از کلیت دولت سیزدهم دفاع می‌کنم. شخصیت شهید رئیسی ایشان را ممتاز کرده است. مسئله شهید رئیسی حل مسائل مردم بود. ایشان به من بارها گفتند مدیران خوب را از جناح‌ها جدا کنیم و مدیران خوب را همچنان نگه داریم.

کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: فکر نمی‌کردم مجدد در انتخابات کاندید ریاست‌جمهوری شوم و فکر می‌کردم تا هشت سال در خدمت شهید رئیسی خواهیم بود. بعد از شهادت ایشان، برخی از دوستان از بنده برای حضور در انتخابات دعوت کردند. البته برخی از دوستان نیز از بنده خواستند تا کاندیدا نشوم. چرا که بنده را نخبه می‌دانستند و من را اهل دعواهای سیاسی نمی‌دانستند. ابتدا تلاش کردیم تا آقای مخبر به عنوان نامزد در انتخابات حضور پیدا کنند. اما نیامدند. بنابراین نگران شدم تا نماینده‌ای از دولت در انتخابات نماند و خواستم تا نماینده گفتمان ایشان باشم.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: شعار من با دوستان مروت و با دشمنان مداراست. یعنی همان کار که شهید رییسی مطابق قانون اساسی کشور انجام دادند. سعی دارم بدون وارد شدن به تنش و با مذاکره راهبرد ایرانی – اسلامی را پیش ببریم. شهید امیرعبداللهیان نماد روشن این موضوع بودند.

وی گفت: ان‌شالله همه عزیزان به نفع کاندیدای اصلح کنار خواهند رفت.