به گزاش پارس نیوز ،‌ متقاضیان اطلس  G و سهند S برای در اختیار گرفتن این خودروها باید شرایطی داشته باشند.

براساس اعلام خودروسازی سایپا متقاضیانی که قصد شرکت در طرح پیش فروش اطلس G و سهند S را دارند باید چهار شرط را دارا باشند.

آن طور که نارنجی‌های جاده مخصوص اعلام کردند متقاضیان علاوه بر دارا بودن سن ۱۸ سال تمام، باید گواهینامه پایه سه نیز داشته باشند. چنانچه متقاضیان ۴۸ ماه گذشته از ایران خودرو و سایپا و ۲۴ ماه گذشت از خودروساران خصوصی محصولی دریافت کرده باشند نمی‌توانند برای پیش خرید اطلس G و سهند S اقدام کنند.

اما آخرین شرط حضور متقاضیان برای شرکت در جدیدتربن طرح فروش خودروسازی سایپا به نوعی یکی از مصوبات شورای رقابت را رعایت نکرده است. چهارمین شرط اعلامی از سوی خودروساز ساکن کیلومتر ۱۵جاده مخصوص این است که آن دسته از متقاضیانی که دارای ملاک فعال هستند نمی توانند در طرح پیش فروش برای سهند S و اطلس G شرکت کنند.

شورای رقابت سال گذشته طی مصوبه ای اعلام کرد که آن دسته از متقاضیانی که دارای پلاک فعال هستند اما از عمر خودروی در اختیارشان ۵ سال گذشته می توانند در طرح های فروشی که خودروسازان برگزار می کنند، شرکت کنند. اما شاهد هستیم که خودروسازی سایپا با ایجاد محدودیت برای تمام دارندگان پلاک فعال امکان شرکت متقاضیانی که پلاک فعال دارند اما از عمر خودروی آنها بیش از ۵ سال می گذرد را سلب کرده است.

به نظر می رسد این اقدام مدیران سایپا در راستای نوسانی بودن بازار خودرو است و هنوز شرایط بازار به گونه‌ای نشده که خودروسازان بتوانند محصولات خود، بخصوص محصولات سواری را بدون ایجاد محدودیت در دسترس مشتریان قرار دهند.

این اقدام خودروسازی سایپا در شرایطی است که شاهد هستیم برخی از خودروسازان خصوصی نه تنها محصولات خود را بدون شرایط برای متقاضیان فاکتور می کنند که برای برخی از محصولات خود آپشن خرید قسطی را برای مشتریان فعال کرده اند.

منبع : 100 آنلاین