به گزارش پارس نیوز ، فدراسیون دوومیدانی در خبری اعلام کرد که پدیده بلوری‌زاده به عنوان سرمربی تیم ملی دوومیدانی زنان انتخاب شده است و در حکم او که توسط حسین مطیعی سرپرست این فدراسیون صادر شده آمده است:" نظر به تعهد، تخصص، تجربیات و سوابق شما به موجب این ابلاغ به عنوان سرمربی تیم ملی دوومیدانی بانوان منصوب می‌شوید. "

این در حالی است که بلوری‌زاده پیش از این به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال دختران ایران در رده جوانان انتخاب شده است و با این تیم مدت‌هاست که کار می‌کند و قرار است به مسابقات اعزام شود.  

بلوری‌زاده پیش از این هم به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال جوانان به مسابقات برون مرزی اعزام شده بود و هرچند در دوومیدانی هم سابقه قهرمانی و مربیگری دارد اما سال‌هاست که در والیبال مشغول به فعالیت است.  

پیش از این و در رقابت‌های قهرمانی آسیا سپیده توکلی به عنوان سرمربی تیم ملی دوومیدانی زنان ایران انتخاب شده بود.  

پژمان معتمدی، سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی در مورد این انتخاب به ایسنا گفت: خانم بلوری‌زاده از قهرمانان سابق دوومیدانی و والیبال و انسانی لایق و توانمند است. ایشان در دوومیدانی نقش مشاوره‌ای دارند نه تمرین‌دهنده، در حالی که در فدراسیون والیبال نقش پررنگی در بخش تمرین‌دهندگی دارند. ما از ایشان از منظر فکری استفاده می‌کنیم و تداخلی در این زمینه به وجود نمی‌آید.

او با اشاره به ایجاد کمیته‌های تخصصی در فدراسیون دوومیدانی و ارجاع نامه‌ها و مکاتبات هیات‌های استانی با این کمیته‌ها، تاکید کرد: خروجی این کمیته‌ها در کمیته فنی مطرح می‌شود و ما از خانم بلوری‌زاده و آقای سپهرزاد به عنوان مربیان ملی زنان و مردان در این کمیته‌ها کمک می‌گیریم. در واقع آنها حائلی بین کمیته فنی و کمیته‌های تخصصی هستند و کار تیمداری نمی‌کنند. بلکه در بحث خرد جمعی و مشورتی از آنها استفاده خواهد شد.

معتمدی در پاسخ به این سوال که خانم بلوری‌زاده به عنوان سرمربی تیم ملی به مسابقات غرب آسیا اعزام نخواهد شد، گفت: ورزشکاران نیاز دارند که در مسابقات مربی خودشان کنارشان باشد به همین دلیل هدف ما اعزام مربی ورزشکاران است نه کادر اجرایی فدراسیون. خانم بلوری‌زاده هم برای غرب آسیا اعزام نخواهد شد.

سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این سوال که خانم بلوری‌زاده در سال‌های اخیر بیشتر در حوزه والیبال فعالیت داشته، بهتر نبود کسی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌شد که بیشتر در دوومیدانی باشد، گفت: خانم بلوری‌زاده سوابق قهرمانی، تحصیلی و مربیگری سطح یک بین‌المللی دارد. فرد قابل و شایسته‌ای است. بدون شک افراد بسیار قابلی در دوومیدانی حضور دارند اما در بخش سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی از افرادی استفاده خواهیم کرد که نقش مدیریتی پررنگ‌تری داشته باشند.