به گزارش پارس نیوز، 

مسعود فروغی در اینستاگرام درباره استیضاح ظریف نوشت:

جمعی از نماینده‌های مجلس طرح استیضاح جواد ظریف را تحویل هیات رئیسه مجلس کرده‌اند، گویا دلیل اصلی این طرح اظهارات اخیر او درباره پولشویی هست، اما چرا این طرح پاس گل خوبی به ظریف ودولت است:

 

۱- آقای ظریف مجری ایده مرحوم هاشمی و جناب روحانی مبنی بر دوستی با امریکا است که در مذاکرات هسته‌ای در توافقنامه #برجام ظهور پیدا کرد، ایشان باید تا انتهای دولت روحانی بر مسند قدرت بماند تا اشتباه بزرگ برجام و آسیب بزرگی که ایران از نزدیکی بیش از حد به امریکا خورد را جبران کند.

۲- استیضاح ظریف رای آور نیست و این مساله به تقویت او در افکار عمومی منجر می‌شود، وقتی آقایان منتقد می‌دانند مجلس فعلی توانایی انداختن وزیری مثل ظریف را ندارد چرا وارد بازی از پیش باخته می‌شوند؟

۳- حتی در صورت استیضاح ظریف، روحانی در موضع مظلوم قرار می‌گیرد که اجازه جبران و اصلاح و کار کردن را به او نمی‌دهند چون مهمترین وزیرش را هم از او گرفته‌اند.

۴- ظریف نباید بخاطر حرفش درباره پولشویی استیضاح شود، بلکه باید مورد پرسش قرار بگیرد، باید پذیرفت در افکار عمومی عمق فاجعه‌ی سیاسی حرف ضدملی وزیر خارجه روشن نیست و حالا اگر بخاطر این حرف استیضاح شود، آدرس غلطی به جامعه داده می‌شود.

جناب ظریف باید اول بخاطر تضمین امضای کری عذرخواهی کند و پاسخگوی عقب ماندگی ایران در صنعت هسته‌ای و اقتصاد و حیثیت انقلاب اسلامی باشد، بعد روشن کند منظورش از پولشویی چه بوده، ظریف قبلا در امریکا گفته بود اگر با دولت ما توافق نکنید مخالفین ما در ایران قدرت می‌گیرند!