به گزارش پارس به نقل از تسنیم، انفجار ۲ بمب در نزدیکی سفارت ایران در منطقه جنوب بیروت که باعث کشته شدن ۲۲ نفر و زخمی شدن ۱۴۶ تن شد دیدار ایران و لبنان را تحت الشعاع خود قرار داده است.

جهاد الشحف، دبیرکل اتحادیه فوتبال لبنان در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه گفت: پس از ملاقاتی که با ناظر بازی، داور مسابقه و نیروهای امنیتی لبنان داشتیم، تصمیم گرفتیم این بازی طبق برنامه ریزی قبلی ولی بدون حضور تماشاگران برگزار شود. بنابراین درهای ورزشگاه تنها به روی بازیکنان، اعضای کادرفنی دو تیم، مدیران و نمایندگان رسانه ها باز خواهد بود.

ناظر چینی این بازی همچنین درخواست کرده این بازی تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شود و نیروهای امنیتی لبنان امنیت منطقه و ورزشگاه کمیل شمعون را به خوبی تامین کنند.

هاشم حیدر، رئیس فدراسیون فوتبال لبنان هم در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: تصمیم تعلیق یا لغو بازی تنها بستگی به نظر ناظر AFC دارد. همچنین مسئولان ایرانی خواستار تشدید اقدامات امنیتی برای تیم ایران شدند.

تیم ملی ایران در حال حاضر صدرنشین گروه B مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ است و پیش از این سهمیه حضور در مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را هم کسب کرده است.