به گزارش پارس به نقل از مهر، تیم ایران با ترکیب اصلی سعید معروف، محمد موسوی، حمزه زرینی، فرهاد قائمی، عادل غلامی و امیر غفور به میدان رفت. برزیلی ها هم با ترکیب برونو رزنده، والاس د سوزا، دوس سانتوس جونیور، سانتوس لوکارلی، لوکاس ساتکامپ و آلمیدا بورگس در زمین حضور داشتند.

تیم ایران در این بازی با نتیجه ۳ بر یک مقابل قهرمان آمریکای جنوبی تن به شکست داد.

ایران ست نخست این مسابقه را با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ شکست خورد. ضعف در دفاع روی تور و سرویس های خوب برزیلی ها باعث برتری زردپوشان در ست نخست شد. پاس های سرعتی برزیلی ها در این ست امتیازات فراوانی برای این تیم به همراه داشت. ضمن اینکه به نظر می رسید بازیکنان ایران تحت تاثیر نام پرآوزاه برزیل قرار داشتند. بازیکنان ایران در این ست در دریافت ها ضعیف عمل کردند و نشانی از تیم ایران در رقابتهای لیگ جهانی نبود.

در ست دوم بازیکنان ایران آغاز خوبی داشتند و تا امتیاز ۱۲ رقابت پایاپایی با برزیلی ها داشتند اما پس از آن به دلیل اشتباهات مکرر در دریافت و حمله، بازی را واگذار کردند. در واقع در حالی که به نظر می رسید ایران در ست دوم تا پایان، رقابت نزدیکی با برزیل داشته باشد در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ شکست خورد.

در ست سوم، ایران نسبت به دو ست قبل نمایش قابل قبول تری ارائه کرد. دفاع های خوب روی تور، نواختن سرویس های دقیق تر و دریافت های کم نقص تر باعث شد تا ایران این ست را با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ به برتری برسد.

در ست چهارم ایرن دوباره نمایشی درخور توجه از خود نشان داد. اگر اشتباهات و کم تجربگی بازیکنان ایران نبود این ست هم باید با برتری ملی پوشان ایران به پایان می رسید اما همین عامل سبب شد تا در ستی که ابتکار عمل در دست مردان ولاسکو بود با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ شکست بخورند و فرصت خلق شگفتی از دست برود.

ایران فردا در ادامه این رقابتها ساعت ۶: ۴۰ با ایتالیا دیدار می کند. ایتالیا در دیدار نخست خود موفق شده با نتیجه ۳ بر یک از سد روسیه، قهرمان المپیک و لیگ جهانی بگذرد.