تیم ایکس، فیلم بازی هایش را هم نابود کرد!

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 69036

  ۴۰ نفر، از بازیکن گرفته تا داور و مربی متهم هستند که برای امتیاز گرفتن یک تیم تلاش کرده اند.

  به گزارش پارس ، به نقل ازروزنامه تماشا: ۴۰ نفر، از بازیکن گرفته تا داور و مربی متهم هستند که برای امتیاز گرفتن یک تیم تلاش کرده اند

  پرونده تبانی در لیگ دسته اول هر چند مختومه به نظر می رسد اما هر روز جزئیات تازه ای از آن منتشر می شود. اخباری که نشان می دهد افراد متهم به تبانی همچنان در تلاش هستند که مدارک موجود را از بین ببرند و تبرئه شوند.

  یک منبع آگاه در مورد اتفاقات تبانی در لیگ یک به تماشا می گوید: « فیلم بعضی از بازی های لیگ یک وجود ندارد. اتفاقا فیلم همان بازی هایی که در موردش شائبه وجود دارد و باید مورد بررسی قرار بگیرد از بین رفته و حتی شبکه استانی هم این بازی ها را در اختیار ندارد! هر چند که جرم ها ثابت شده و حکم هم اجرا می شود اما دیدن فیلم ها می تواند گستردگی تبانی را بیشتر نشان دهد. »

  البته فیلم هایی که تا امروز به دست هیات رسیدگی به تخلفات حرفه ای رسیده هم سبب افشای اطلاعات جدیدی شده. اطلاعاتی در مورد شیوه های عجیب تبانی میان تیم های دسته اولی. بر اساس این اطلاعات یکی از تیم های لیگ یکی در سال گذشته از راه های مختلفی برای تبانی استفاده کرده و موفق شده امتیازات زیادی به دست بیاورد. اخبار درز کرده از سازمان لیگ فدراسیون فوتبال نشان می دهد در پرونده تیم ایکس حدود ۴۰ متهم وجود دارند و در این فهرست هم داور وجود دارد، هم بازیکن و هم مربی.

  مربی که قربانی مدافعش شد

  به گفته منبع تماشا در یکی از بازی های تیم ایکس، مدافع تیم حریف از عمد پاس اشتباهی می دهد و گل پیروزی تیم ایکس از همین راه به ثمر می رسد. مربی تیم حریف بعد از پایان بازی نامه ای به مدیر باشگاه می نویسد و کم کاری مدافعش را گزارش می کند. این مربی تاکید می کند که بازی مدافع تیمش در کل بازی مشکوک بوده و پیروزی تیم ایکس به همین دلیل به دست آمده. با این همه مدیریت تصمیم می گیرد که نه این بازیکن که مربی را از پستش اخراج کند.

  تبانی از مسیر جدید

  به گفته این منبع روال اصلی در تبانی ها تطمیع به صورت مستقیم است. یعنی به یک مربی یا بازیکن پول می دهند که شرایط شکست تیمش را فراهم کند. اما وقتی که چنین روشی جواب نمی دهد و بازیکنان رضایت نمی دهند، روش های دیگری جایگزین می شود. تیم ایکس سال قبل در یکی از بازی های مهم باید برای صعود به لیگ برتر مقابل رقیبش (Y) قرار می گرفت و ظاهرا موفق به تطمیع هیچ کدام از بازیکنان این تیم نشده. مسوول تیم ایکس که از چند هفته قبل متوجه می شود تیم حریف به اصطلاح راه نمی دهد با مسوولان تیم سومی (Z) وارد مذاکره می شود. بازیکنان تیم Z در بازی مقابل تیم Y بازیکنان این تیم را نشانه می روند و آنقدر خطا می کنند که یک بازیکن رباط صلیبی اش پاره می شود و دو بازیکن دیگر هم برای طولانی مدت مصدوم می شوند. تیم (Y) به همین سادگی ۳ بازیکن اصلی اش را برای بازی مقابل ایکس از دست می دهد و نمی تواند برنده بازی باشد.

  بازی بازی های لیگ پول تیم های لیگ جرم سازمان لیگ فدراسیون فوتبال لیگ برتر تیم تبانی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها