• لینک کوتاه
 • کد خبر: 68968

  یکی از کوه‌نوردان ایرانی مفقود شده در ارتفاعات هیمالیا روز گذشته در تماسی تلفنی موقعیت خود را به مسئولان کمپ برودپیک اعلام کرد.

  به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، ۳ نفر از کوه نوردان ایرانی که توسط باشگاه کوه نوردی آرش برای فتح قله برودپیک در ارتفاعات هیمالیا اعزام شده بودند در مسیر بازگشت دچار مشکل شدند و مدت یک هفته است که مفقود شده اند و اطلاعات محدودی از موقعیت جغرافیایی آنها در دست است. حضور چندین روزه در ارتفاعات آنها را دچار ضعف جسمانی کرده است و با مشکل مواجه هستند.

  ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روز گذشته آیدین بزرگی، یکی از کوه نوردان مفقود شده طی تماسی با کمپ برودپیک تقاضای کمک کرد. وی در تماس خود گفت که تغییر محل داده و ارتفاع را ۳۵۰۰ متر اعلام کرده که اشتباه است، اما سایر مشخصات با عکسها و نقشه های منطقه مطابقت دارد.

  مسئولان این باشگاه اعلام کرده اند به نظر می رسد آنها همان مسیری را که اشتباه پایین رفته بودند، دوباره به بالا بازگشته اند و به بالای سر یک دیواره مهیب رسیده اند.

  به همین منظور و برای یافتن هرچه سریعتر آنها مسئولان باشگاه آرش و فراد حاضر در کمپ در حال مذاکره با کوه نوردان حاضر در منطقه هستند.

  ایرانی مفقود تلفنی مسئولان کمپ تماس کوه کوهنوردان برودپیک نوردان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها