داریوش شجاعیان پس از اعتصاب تمرین توسط بازیکنان استقلال در جمع خبرنگاران درباره اینکه احمد مددی مدعی شده برخی بازیکنان استقلال زیاده خواه هستند و نمی توانیم آفر قراردادهای آنها را پرداخت کنیم، اظهار داشت: چه کسی این قراردادها را بسته است؟ وقتی می‌بینید یک بازیکن می‌خواهد در قراردادش آپشن بگذارد بگویید نمی‌توانم آن را پرداخت کنم اما وقتی قرارداد را با آن آپشن می‌نویسی باید و موظف هستی پرداخت کنی.

وی ادامه داد: وقتی مددی با بازیکنان قرارداد نبسته است، همه را بیرون می فرستاد و بار دیگر یک نفر را می‌آورد و قرارداد 30-20 نفر را امضا کرده و می‌گفت اکنون قبول دارم. مگر این جوری می‌شود؟ مددی قبول کرده مدیرعامل این باشگاه باشد.

بازیکن استقلال درباره میزان دریافتی اش توضیح داد: خودم حدود 30 درصد قراردادم را گرفته‌ام اما بازیکنانی داریم که 12 و 18 درصد گرفته‌اند. البته بدون جریمه این مبلغ را دریافت کرده ام و اکنون 10 درصد جریمه شده ام که نمی‌دانم دلیلش چیست. مشکل ما بحث احترام است. هفت بازی نتیجه گرفته‌ایم، خوب بازی می‌کنیم و دربی را هم بردیم. مگر می‌شود دربی به این بزرگی را برده‌ایم اما مدیرعامل باشگاه به رختکن نیاید؟ و از بازیکنان تشکر نکند.

شجاعیان تصریح کرد: ظهر بازی بازیکن می‌خواهد به زمین برود و بازی کند اما می‌بیند نامه از کمیته انضباطی آمده است. آیا تمرکز بازیکن و برد تیم برای مددی مهم نیست.