ژروم روتن هافبک سابق تیم ملی فرانسه و باشگاه پاری‌سن‌ژرمن معتقد است که کیلیان امباپه 22 ساله در تیم ملی فرانسه بیش از اندازه قدرت پیدا کرده و همین مسئله باعث شده که مهار او برای سرمربی‌اش دیدیه دشان سخت شود.

امباپه با وجود داشتن تنها 22 سال سن افتخاراتی مانند 4 قهرمانی در لوشامپیونه و یک قهرمانی در جام جهانی کسب کرده است و اکنون هم با فرانسه در صدد فتح یورو است. او به عنوان یکی از مهمترین ستاره‌های نسل جدید فوتبال شناخته می‌شود، بازیکنی که تمام تیم‌های بزرگ اروپا به دنبال خریدش هستند. با این حال ژروم روتن معتقد است رویکرد اخلاقی امباپه دارد به سمت می‌رود که کنترل او برای مربیانش سخت می‌شود.

روتن که 13 بازی ملی برای فرانسه انجام داده و یکی از اعضای این تیم در یورو 2004 هم بود، با اشاره به اختلافات به وجود آمده اخیر میان امباپه و اولیویه ژیرو در اردوی خروس‌ها به رادیو مونت‌کارلو اسپورت گفت: اینکه او در زمین بازی فرمانده باشد هیچ مشکلی ندارد اما مشکل این است که او خارج از زمین هم چنین احساسی دارد و این همان چیزی است که مرا ناراحت می‌کند. من فکر می‌کنم که کنترل او دیگر از عده دیدیه دشان برنمی‌آید و این موضوع دارد مسئله‌ساز می‌شود. به نظرم اینکه دشان به او اجازه انجام خیلی از کارها را می‌دهد حتی عجیب است. این موضوع در عملکرد امباپه در زمین بازی هم نمود دارد. تا به این لحظه ما نمی‌توانیم بگوییم که کیلیان امباپه یوروی موفقی داشته است.

روتن افزود: من معتقدم که او در حال حاضر آن چارچوب فکری و اخلاقی مناسبی که در اواخر فصل اخیر در پاری‌سن‌ژرمن نداشت را ندارد. ما از کیلیان امباپه انتظارات بیشتری داریم. همه فکر می‌کنند که امباپه یکی از بهترین بازیکنان اروپا است اما به نظر من اگر ما بخواهیم عملکرد او با برترین‌ها (یورو) مقایسه کنیم نمی‌توانیم راضی باشیم.

روتن در ادامه توصیه دیگری هم برای دشان داشت و آن معاف کردن امباپه از زدن ضربات ایستگاهی با وجود داشتن گزینه‌های بهتر برای انجام این کار بود.

وی گفت: آیا امباپه می‌داند که در ضربات ایستگاهی کلاس کاری تعدادی دیگر از بازیکنان تیم را ندارد؟ شاید در تمرینات توانسته باشد ضربات ایستگاهی را گل کند اما من که تمام بازی‌هایش را دیده‌ام یادم نمی‌آید که او یک ضربه ایستگاهی فوق‌العاده زده باشد که به گل تبدیل شده باشد ‌مثلاً یک ضربه از فاصله 25 متری. اما یادم هست که آنتوان گریزمان و پل پوگبا چنین ضرباتی را گل کرده‌اند. یکی از آنها راست پا و دیگر چپ پا است. پس امباپه پشت ضربات ایستگاهی چه می‌کند؟

تیم ملی فرانسه روز دوشنبه در بازی خود در مرحله یک هشتم نهایی یورو 2020 به مصاف سوئیس می‌رود.